Advert

7 KURULUŞ KURBAN BAYRAMI'NDA BAĞIŞ BEKLİYOR

7 KURULUŞ KURBAN BAYRAMI'NDA BAĞIŞ BEKLİYOR
7 KURULUŞ KURBAN BAYRAMI'NDA BAĞIŞ BEKLİYOR İRFAN ARSLAN
Bu içerik 415 kez okundu.

Canan SÖĞÜT

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla kurbanlarını bağışlayacak vatandaşlardan 7 kuruluş yardım bekliyor.

Kurban Bayramı’nın manevi olarak doyumu çoktur. Duygusal bir amaca hizmet eden bu bayramda, herkesin et yiyebilmesi, insanlar arasındaki dayanışma ve paylaşma ruhunun artması temel amaçlardandır. Hepimizin bildiği üzere birçok kurum ve kuruluş da bu amaçları gerçekleştirmemize önayak olmak için her yıl Kurban Bayramı'nda bağış toplayarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor, bu nedenle de bizlerin kurbanlık yardımlarını bekliyor.

LOSEV (LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR VAKFI)

Lösemili Çocuklar Vakfı, Kurban Bayramı için vekâleten kurban kesimi ve bayram bağışı kabul ediyor. Vekaleten kesilen kurbanlar 12 ay boyunca dağıtılıyor, ihtiyaç fazlası et, deri, yün ve bağırsak gibi kısımlar ise paraya çevrilerek vakfın önemli faaliyetlerinde kullanılıyor. Bayram bağışları ise lösemili ve kanserli çocukların parasız bir şekilde tedavi görmelerine, ücretsiz bir şekilde eğitim almalarına ve diğer ihtiyaçlarını karşılamada kullanılıyor.

DARULACEZE

1895 yılından bu yana varlığını sürdüren kurumlardan olan Darülaceze, kurulduğu günden beri binlerce insana ücretsiz hizmet verdi. Bu hizmetlere sizin de ufacık bir katkınız olsun isterseniz Darülaceze'ye bizzat giderek bağış olanaklarını ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

DARÜŞŞAFAKA

Annesi ya da babası hayatta olmayan çocuklara 153 yıldır eğitimde fırsat eşitliği sağlayan Darüşşafaka, bayram bağışlarını maddi olanakları yetersiz ve yetenekli öğrencilerinin eğitim, gıda, barınma, giyim ve sağlık gibi giderlerini karşılamak için kullanıyor. Cemiyet, Darüşşafakalı öğrencilerin et ihtiyacını yıl boyu gelen adak bağışlarından karşılayabildiği için vekaleten kurban kesimi gerçekleştirmiyor.

KIZILAY

Yoksul insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırma, afet, göç gibi durumlarda hem ulusal hem de uluslararası çapta yardım sağlama gibi çeşitli konularda önemli görevler üstlenen Türk Kızılayı, Kurban Bayramı için vekâleten kurban kesimi yapıyor. Kesilen kurbanlar, kavurma olarak konservelere dolduruluyor ve yıl boyu ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

TSK MEHMETÇİK VAKFI

TSK Mehmetçik Vakfı da Kurban Bayramı için vekâleten kurban bağışı kabul eden kurumlardan. Kesilen kurbanlar, kesim bölgelerinde bulunan şehit yakınlarına ve malul gazi Mehmetçik ailelerine et olarak, kesim bölgelerinin dışında yaşayan şehit yakınları ve malul gazi Mehmetçik ailelerine ve kurban bağışçılarına ise kurban etlerinden yapılan kavurma şeklinde dağıtılıyor.

THK (TÜRK HAVA KURUMU)

Türk Hava Kurumu da bildiğiniz gibi kurban derisi bağışı yapılabilen kurumlardan. Kurban deriniz hazır olduğunda size en yakın THK şubesine giderek bizzat teslim edebileceğiniz gibi, bölgenizde bulunan THK şubesini arayarak sizden teslim alınmasını da sağlayabilirsiniz.

TÜRKİYE KORUMAYA MUHTAÇ ÇOCUKLAR VAKFI (KORUCUK)

Sizin de ihtiyaç sahiplerine bir katkınız olsun isterseniz vakfın bağış sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZÜLFÜ BAL KANAL 23’TE
ZÜLFÜ BAL KANAL 23’TE
FIRINCILAR FİYAT DÜŞÜRDÜ
FIRINCILAR FİYAT DÜŞÜRDÜ