Advert

KARAHAN: HER TÜRLÜ DESTEĞİ SAĞLAYACAĞIZ

KARAHAN: HER TÜRLÜ DESTEĞİ SAĞLAYACAĞIZ
KARAHAN: HER TÜRLÜ DESTEĞİ SAĞLAYACAĞIZ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 229 kez okundu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi “ projesi kapsamında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından tarımın her alanında eğitim çalışmalarına önem vererek, üretici ve girişimci ruha sahip kadınları bilgilendirmek, uygulanabilecek projelerinin hayata geçirilmesinde etkinliklerini artırarak tarımda kadın girişimciliğini en üst seviyeye çıkarmak amaçlayan “Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi” projesinde dereceye girenlere ödülleri verildi. Elazığ Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından düzenlenen törene Elazığ Vali Yardımcısı Erkan Kaçmaz, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan Karahan ve kadın girişimciler katıldı.

Hazırlanan projelerde birinci olan kadın girişimci Tuba Koç, kadınların tarımda da girişimcilik hayatına önemli katkı sağlayacağını söyleyerek, “Bu proje ile unutamaya yüz tutmuş kesmece ve kuru şerbetini eğer üretilirse ilimize gerek yöresel ürün çeşitliliği açısından gerekse de ilimize farklı bir pazar ağı oluşturacağı kanaatindeyim” dedi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Karahan, düzenlenen proje hakkında bilgi vererek, bakanlık olarak kadın ve gençleri öncelikli kabul ederek, pozitif ayrımcılık yaptıklarını söyleyerek, “Özellikle biz bakanlık olarak yapmış olduğumuz bütün çalışmalarda ve desteklemelerde bayanları ve gençleri öncelikli kabul edip ayrımcılık yapıyoruz. Bu projede pozitif ayrımcılığın bir göstergesi ve sonucudur. Dolayısıyla ben sizlerin huzurunda bu projeye büyük bir medeni cesaret gösterip katılım sağlayan bayan kardeşlerimizi canı gönülden tebrik ediyorum. Kendilerine teşekkür ediyorum. Birinci, ikinci ve üçüncü olan proje sahiplerimiz şu anda mali olarak ödüllendirilecek. Ancak biz müdürlük olarak proje hazırlamış olan bayan kardeşlerimize her türlü desteği saylayacağımızı buradan ifade etmiş olalım” dedi.

Belediye Başkanı Yanılmaz, Elazığ’ın tarım ve hayvancılık kenti olduğunu vurgulayarak, Baskil kayısının marka değerine değindi ve “Kadim bir kültürümüz, medeniyetimiz, sanatımız var ise nasıl Elazığ geçmişten bugüne bir ilim ve irfan merkezi ise nasıl Elazığ madencilikte dünyada adından söz ettiren bir şehir ise aynı zamanda Elazığ bir tarım ve hayvancılık şehri. Bir Baskil kayısısını burada izah etmeye gerek yok. Yıllarca belki Malatya’nın altında kendini anlatamamış öne çıkamamış. Baskil’de üretilip Malatya kayısısı olarak piyasaya arz edilmiş. Son 4 yıldır Baskil kayısından bahsettiğim kadar her halde başka bir şeyden bahsetmedim. Ama sonuçta Baskil kayısısı markasının tescil edilmemesi yurt içinde ve yurt dışında Baskil ismi ile kayısının birlikte anılması bir marka değerin oluşması anlamına geliyor” ifadelerini kullandı.

Vali Yardımcısı Kaçmaz da, tarımda kadının yerinin ve çilesinin yadsınamaz gerçek olduğunu, böylesi projelerin ülkenin gelişmesine nasıl katkı sağlandığının göstergesi olduğunu söyleyerek, “Tarım İl Müdürlüğümüzün gerçekleştirmiş olduğu ve İş-Kur ve KOSGEB kurumlarının destekleri ile kadınlarımızın tarımda girişimcilik anlamında yaptıkları çaba ve gösterdikleri emek anlamında bunun sonuçları daha nitelikli nasıl hale getirilebilir üretimi daha nitelikli nasıl şekillendire bilir. Ülkemizi güçlenerek, geliştirerek nasıl katkı sunabiliriz anlamında bir projedir göstergedir. Ben kadınlarımızı şimdiden tebrik ediyorum. Çıkmış oldukları bu yolda muvaffakiyetler diliyorum” şeklinde konuştu. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZÜLFÜ BAL KANAL 23’TE
ZÜLFÜ BAL KANAL 23’TE
FIRINCILAR FİYAT DÜŞÜRDÜ
FIRINCILAR FİYAT DÜŞÜRDÜ