Advert

PİKNİKÇİLERİN ‘SEMAVER’ AŞKI!

PİKNİKÇİLERİN ‘SEMAVER’ AŞKI!
PİKNİKÇİLERİN ‘SEMAVER’ AŞKI! İRFAN ARSLAN
Bu içerik 431 kez okundu.

İzzet TUMAY

Elazığ’da hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıktığı şu günlerde piknikçilerin vazgeçilmezleri arasında olan ‘semaver’, satışlarıyla esnafın yüzünü güldürüyor.

Piknikçilerin ve çay tiryakilerinin vazgeçilmezi semaver, Elazığ’da başta Kapalı Çarşı olmak üzere birçok alışveriş merkezinde satışa sunuluyor. Değişik çeşitleri olan semaverin fiyatı ise 35-80 TL arasında değişiyor.

Semaver satışı yapan esnaflar, ilgiden oldukça memnun olduklarını belirterek, “Bu yıl geçen yıllara göre semavere olan ilgi hayli fazla. Odun ateşinde pişen çayın lezzeti bir başka olduğu için özellikle piknikçi ve çay tiryakilerinin semavere olan ilgileri her geçen gün artıyor. Havaların ısınmasıyla insanlar piknik yapmaya başladı. Tüpgaz fiyatlarındaki artıştan dolayı vatandaş artık semavere yöneldi. Semaver fiyatları 35 ile 80 TL arasında değişiyor. Her yerde rahatlıkla kullanılabilen ve oldukça ekonomik olan semaverlere ilginin daha da artacağını düşünüyoruz. Yaz aylarında semaver piknikçilerin ve çay tiryakilerinin olmazsa olmazları arasında. İlgiden dolayı gerçekten çok memnunuz. Vatandaşlar bütçelerine göre kalite bakımından fiyatı değişen semaver çeşitlerine gerçekten yoğun ilgi gösteriyorlar. Semaverde yapılan çayın tadı daha lezzetli olmasından dolayı talep gün geçtikçe artıyor” dediler.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
9 PARTİ ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN ADAY ÇIKARDI
9 PARTİ ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN ADAY ÇIKARDI
İYİ PARTİ'NİN ELAZIĞ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAYLARI BELLİ OLDU
İYİ PARTİ'NİN ELAZIĞ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAYLARI BELLİ OLDU