Advert

DEMİRDAĞ: HEDEFİMİZ İLK 1000

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
DEMİRDAĞ:  HEDEFİMİZ İLK 1000
DEMİRDAĞ:  HEDEFİMİZ İLK 1000 İRFAN ARSLAN
Bu içerik 1045 kez okundu.

ÜNİVERSİTENİN GELECEKTE ELDE EDECEĞİ BAŞARILARLA GELİŞMESİNİ SÜRDÜRECEĞİNİ BELİRTEN REKTÖR DEMİRDAĞ:

 

HEDEFİMİZ İLK 1000

 

İrfan ARSLAN

Fırat Üniversitesi'nin gelişmesini artırarak devam ettireceğini belirten Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, “Bugün dünyadaki tüm üniversitelerin genel anlamda başarı sıralamasına baktığımızda üniversitemiz 1030. sırada yer alıyor. Bizim hedefimiz önümüzdeki yıldan itibaren üniversitemizde yapacağımız her alandaki çalışmalarla genel sıralamada üniversitemizin ilk 1000, daha sonraki yıllarda da ilk 500 üniversite arasında yer almasını sağlamak” dedi.

Üniversitenin genel sıralamada 1030. sırada yer almasına karşılık mühendislik fakülteleri sıralamasında daha iyi bir konumda bulunduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Demirdağ, “Fakültelerin başarı sıralamasında üniversitemiz daha iyi sıralarda yer almış durumda. Bizim üniversite yönetimi olarak yaptığımız bazı planlamalar ve çalışmalar var. Bu kapsamda elde ettiğimiz başarıları geliştirmeyi hedefliyoruz. Üniversitemiz bünyesinde bazı yeni bölümlerin devreye alınması, geçmişte öğrenci alımını durdurduğumuz bazı bölümlere bu eğitim ve öğretim yılından itibaren yeniden öğrenci almamız, üniversitemizdeki akademik personellerin yapacakları bilimsel çalışmalar ve makaleler bu alanda hedeflerimize ulaşmamız açısından büyük önem taşıyor" diye konuştu.

Üniversitenin bir bütün olarak gelişmesini devam ettirdiğini kaydeden Prof. Dr. Demirdağ şunları söyledi: “Biz bir yandan eğitim ve öğretim alanında öğrenci yetiştirirken diğer yandan da ilimiz ve bölgemizdeki vatandaşlara sağlık alanında hizmet veriyoruz. Bu kapsamda bu yıl 100 yataklı Hematoloji ve Onkoloji Hastanemizi hizmete açacağız. Yine Üniversite Hastanemiz bünyesinde farklı alanlar oluşturup kapasitemizi ve fiziki imkânlarımızı artırmanın çalışmalarını yapıyoruz. Bunun yanında özellikle ilimizdeki vatandaşlarımızın taleplerinin karşılanması noktasında büyük önem verdiğimiz Diş Hastanemizin yapımını planlıyoruz. Bunların yapılması ve hizmete açılması ile gelişmedeki hedeflerimize birer adım daha atmış olacağız. Yine yapımını planladığımız ancak bu yıl ödenek çıkmadığı için inşaatına başlayamadığımız olimpik yüzme havuzu projemize önümüzdeki yıl ödenek verilmesi durumunda başlayacağız. Bütün bunlar üniversitemizin genel anlamdaki gelişmesine etki edecek yatırımlar olacaktır.

Üniversitemizin gelişimi noktasında eğitim ve öğretimin yanında sosyal alanlardaki çalışmalarımız da artarak devam edecektir. Bu yıl üniversitemiz bünyesinde yapılan sosyal etkinliklerde 10 binin üzerinde misafirimizi ağırladık. Bunların ilimizin tanıtımı noktasında da önemli bir işlevi olmaktadır.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖĞRENCİLERİN ‘ERİK’ DALI OYUNU BEĞENİ TOPLADI
ÖĞRENCİLERİN ‘ERİK’ DALI OYUNU BEĞENİ TOPLADI
BIÇAKLI SALDIRIDA ÖLDÜRÜLEN ANNENİN OĞLU DA ÖLDÜ
BIÇAKLI SALDIRIDA ÖLDÜRÜLEN ANNENİN OĞLU DA ÖLDÜ