Advert

KONFEKSİYON ÇIKTI TERZİLİK BİTTİ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
KONFEKSİYON ÇIKTI TERZİLİK BİTTİ
KONFEKSİYON ÇIKTI TERZİLİK BİTTİ İzzet TUMAY
Bu içerik 343 kez okundu.

ELAZIĞ’DA 60 YILDIR TERZİLİK MESLEĞİ İLE UĞRAŞAN TURAK:

KONFEKSİYON ÇIKTI TERZİLİK BİTTİ

Çiğdem AKÇİÇEK / Elazığ Çarşı Mahallesi'nde 60 yıldır terzilik mesleğini icra ettiğini belirten Ahmet Turak, HaberKent gazetesine önemli açıklamalarda bulundu.

Turak, 71 yaşında olduğunu, çıraklıktan yetiştiğini, 8 yaşından beri bu mesleği yaptığını, kendi mesleği olduğunu, emekli ama yinede ek gelir olarak burada çalıştığını söyledi.

Turak, “Kıyafet tamiratı yapıyorum, dikim ütüleme vs. özel müşterilerim de bulunuyor. Gençlere bu işi tavsiye ederim ama öncelikle okusunlar üniversite mezunu olsunlar” dedi.

Yararlı ve zararlı kıyafetlere de değinen Turak, “Yararlı kıyafet türleri, yünlü ve pamuklu zararlı ise, naylondur” dedi.

İşin zor yanlarına da değinen Turak, terzilik mesleğinin halk diliyle iğne ile kuyu kazmak kadar zor olduğunu belirterek, konfeksiyon sektörü ile birlikte terzilik mesleğinin bitme aşamasına geldiğini söyledi.

“Artık insanlar hazır giyiniyor, tamirat işi yok denecek kadar az” diyen Turak, Elazığ’da terzilik mesleğini icra eden esnaf sayısının her geçen gün azaldığını kaydetti.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'PALU ADINA ÖDÜLLER ALDIM'
'PALU ADINA ÖDÜLLER ALDIM'
UNUTULAN 28 SANTİMLİK 'STENT' 7 YIL SONRA FARK EDİLDİ
UNUTULAN 28 SANTİMLİK 'STENT' 7 YIL SONRA FARK EDİLDİ