Advert

DEFTERDAR AKDEMİR: 24 BİN BAŞVURU YAPILDI

DEFTERDAR AKDEMİR:  24 BİN BAŞVURU YAPILDI
DEFTERDAR AKDEMİR:  24 BİN BAŞVURU YAPILDI İzzet TUMAY
Bu içerik 237 kez okundu.

7143 SAYILI VERGİ VE DİĞER BAZI ALACAKLARIN YAPILANDIRMA BAŞVURU SÜRESİ İÇİNDE MÜKELLEFLERİN YAPTIĞI BAŞVURU SAYISI AÇIKLANDI. DEFTERDAR AKDEMİR:

24 BİN BAŞVURU YAPILDI

İrfan ARSLAN / 18 Mayıs 2018 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe giren 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Yasası 31 Temmuz 2018 tarihinde sona ermişti. Süre içinde Elazığ'da yapılan başvuru sayısı İl Defterdarı Av. Osman Akdemir tarafından açıklandı. Akdemir, Elazığ'da 13 bin 741’i dilekçeli, 10 bin 291’i İnternet üzerinden olmak üzere toplam 24 bin 32 başvurunun yapıldığını söyledi.

Bazı alacaklar ile ilgili olarak süre uzatımı yapılmasına karşılık yapılan başvuru sayısının önemli bir rakama ulaştığını, süresi uzatılan alacaklar ile ilgili başvuruların da 27 Ağustos tarihinde sona ereceğini belirten Defterdarı Akdemir şunları söyledi: “18 Mayıs 2018 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe giren 7143 sayısı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Yasası ile ilgili olarak Defterdarlığımız ve ilgili müdürlükleri ile kurumlarımızda çalışan elemanlarımız süreç içinde mükelleflerimizin ilgili yasadan en iyi şekilde faydalanmalarını sağlamak adına hem ziyaretlerde bulunulmuş hem de SMS atarak mükelleflerimizin bilgilendirilmesi sağlanmıştır. Bu çalışmalarımız kapsamında 849 mükellefimiz ile yüz yüze görüşülmüş, 4 bin 954 mükellefimiz telefon ile aranmış, 76 bin 440 SMS atılarak mükelleflerimizin ilgili yasanın metinlerini görmeleri sağlanmıştır.

Bizim bu çalışmalarımızın ana amacı ilgili yasadan mükelleflerimizin sıkıntı yaşadıkları borçlarını yapılandırılarak ilgili taksit seçeneklerini tercih ederek ödemekte zorlandıkları borçlarını yapılandırarak rahat bir şekilde ödemelerini sağlamaktı. Tabi ki bu çalışmamızın bir başka hedefi de devletimizin alacaklarının bu yasa kapsamında taksitlendirilerek alınmasına zemin oluşturmaktı. Neticede başarılı bir çalışma dönemini geride bıraktık. İlgili yasanın bazı alacaklarının süresinin uzatılmasının ve bu süreninde tamamlanmasının ardından hem yapılan başvuru sayısı güncellenmiş olacak hem de yapılandırılan alacakların utarı netleşmiş olacaktır.

Bu yasa ile ilgili olarak başvuru süresi içinde bizimle birlikte görev yapan Defterdarlık ve bağlı müdürlüklerimizin çalışanlarına gösterdikleri azami gayretten dolayı teşekkür ediyorum.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OTOMOBİL İLE OTOBÜSÜN ÇARPIŞMA ANI KAMERADA
OTOMOBİL İLE OTOBÜSÜN ÇARPIŞMA ANI KAMERADA
ZÜLFÜ BAL KANAL 23’TE
ZÜLFÜ BAL KANAL 23’TE