Advert

Sağlık İl Müdürü Polat, Şehir Hastanesi'nin bir haftasını değerlendirdi

Sağlık İl Müdürü Polat, Şehir Hastanesi'nin bir haftasını değerlendirdi
Sağlık İl Müdürü Polat, Şehir Hastanesi'nin bir haftasını değerlendirdi İzzet TUMAY
Bu içerik 398 kez okundu.

Elazığ Şehir Hastanesi tam bir hafta önce hizmete başladı. Peki bir haftalık süreç içerisinde hastanede neler yaşandı? Elazığ Sağlık İl Müdürü Doç. Dr. Cahit Polat gelinen süreçle ilgili bilgiler vererek hastanede sağlık hizmetlerinin tamamen ücretsiz verildiğini bir kez daha hatırlattı.

Elazığ’da yapılan bölgenin en büyük hastanesi Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi bir haftadır hizmet vermeye devam ediyor. Sağlık İl Müdürü Doç. Dr. Cahit Polat, sağlık personeli ve hastaların beğenisini toplayan Şehir Hastanesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Şehir Hastanesi'nin açılışından bugüne süreci değerlendiren İl Sağlık Müdürü Polat, “Bir haftalık süreç bizim umduğumuzdan daha iyi geçti. Şehir Hastanesi 1 Ağustos Çarşamba günü hizmete başladı. Diş Hastanesi ve Elazığ Eğitim Araştırma Hastanesi, Şehir Hastanesi'nde hizmet vermeye başlamış durumda. Bizim sandığımızdan daha fazla hasta geliyor. O manada çok şükür şu ana kadar çok önemli bir sıkıntı yaşamadık. Hastalarımız da memnun. Bu onların yüzlerine de yansıyor. Elazığ Şehir Hastanesi Türkiye’de açılan 6. şehir hastanesi. Sağlık Bakanlığı'nın da bize ifade ettiği odur bu konuda. En sorunsuz en sıkıntısız hastane Elazığ Şehir Hastanesi. Şu anda bir problemimiz yok” ifadelerini kullandı.

“BÜTÜN SAĞLIK HİZMETLERİ ÜCRETSİZ”

Polat, Şehir Hastanesi'nin ücretli olduğuna dair kamuoyunda yanlış bir algı olduğunu vurgulayarak, “Kamuoyunda yanlış bir algı var. Şehir Hastanesi'nin ücretli olduğunu da dair. Şu anda kesinlikle böyle bir şey yok. Bütün sağlık hizmetleri ücretsiz. Otoparkları, bütün alanları ücretsiz. Eski Eğitim Araştırma Hastanesi'nde nasılsa sağlık hizmetleri şu an da öyle veriliyor. Orada bir hasta garantisi diye bir yanlış algı var. O öyle değil. Zaten oranın sabit bir kirası var. Biz 19 kalemde oradan hizmet yapmaktayız. Sadece bunun 5 kaleminde biraz şeylik var. Yani yaptığımız ve aldığımız hizmete fiyatlandırma yapılıyor. Bunlar da işte yemek, temizlik, laboratuvar diyelim ki ne kadar çamaşır yıkandıysa ona göre firma sizden para talep ediyor. Veya laboratuvar hizmetleri yine bu şekilde. Bunun dışında şu kadar hasta yatış garantisi böyle şeyler yok. Kesinlikle onu da özellikle ifade etmek istiyorum. Diyorum ki size gelinecek laboratuvar, çamaşır hizmetlerinde ön görülen belirli bir miktar var. Onun üzerine çıkarsa bile onda da yine o hizmetleri oradan almaktayız. Onun dışında yoksa böyle bir hasta yatış garantisi yok” şeklinde aktardı.

Şehir Hastanesi’nin Elazığ’a büyük bir değer kattığını belirten Doç. Dr. Polat, “Alışık olamadığımız bir hastane konseptinde. 5 yıldızlı bir otelin konforuna sahip. Tabi dolayısıyla böyle bir yerde hizmet veren sağlık personeli oldukça mutlu. Yine hastalar da böyle bir ortama girdikleri için o memnuniyet ifadeleri yüzlerine yansıyor. Bizim dediğimiz gibi eski yerden yeni yere taşınınca çekindiğimiz şeyler vardı. Sanki yıllardır o hastanede hizmet veriyormuş gibi. Şu anda insanlarımız da bunu kabullendiler. Eski hastane ile yeni hastaneyi karşılaştırmak çok yanlış olur. Oraya gelen bir insanın memnun olamamasına imkân yok” dedi.

Sadece Elazığ’a değil bölgeye hitap eden bir hastane olduğunu belirten Polat, “Her yönden büyük bir yatırım. Ben başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Bir sağlıkçı olarak, Elazığlı olarak. Elazığ sağlıkta bir merkez durumunda. Tunceli, Bingöl, Muş, Diyarbakır buralardan oldukça yoğun hasta almaktayız. Eskiden belki otelcilik hizmetlerinde çok iyi değildik. Doktor kalitemiz, personel kalitemiz oldukça iyiydi. Belki biraz otelcilik hizmetlerinde zayıf kalıyorduk. Şuanda da bununla bu giderilmiş oldu. Ortaya mükemmel bir şey çıktı. Sağlıkçılar olarak bundan sonra yüksek seviyede sağlık hizmeti sunmanın da memnuniyeti içindeyiz” diye aktardı.

“HASTALAR KAPIDA KARŞILANIYOR”

Hastaların görevli personel tarafından kapıda karşılandığını belirten Doç. Dr. Polat, hastane hakkında genel bilgiler vererek “Yaklaşık 227 adet polikliniğimiz var. 160 adet yoğun bakım. 37 tane ameliyathanemiz var. Yine diş acili ile 2 ameliyathane, 4 yataklı bir servisimiz. 71 adet diş ünitemiz var. Bunların 69’u poliklinik. Bunlar tam teşekkülü bir şekilde hepsi burada hizmet vermekte. Kampüs alanın geniş olması hastalar açısından hiç korkutulmasın. Geldiği zaman hastamız biz hemen işlemlerini yapıyoruz. Ondan sonra hizmeti bittikten sonra tedavisi olduktan sonra hastalarımızı uğurlamış oluyoruz. Her yönden kaliteli güzel bir mekan” diye konuştu.

Acil bölümünün çok önemli olduğunu vurgulayan Polat, “Şu anda kadın doğum, çocuk, travma ve erişkin acil olmak üzere 4 tane acilimiz var. Mekânları da oldukça geniş. Bu da çok önemli. Bir çocuk hasta önceden geldiği zaman kalp krizi ya da trafik kazası ile gelen hastayla yakın bir yerde muayene oluyordu. Bu da hoş bir durum değildi. Şu anda çocuk hasta başka hastaları görmeden muayenesi olup oradan ayrılabilir. Yemekhanesi ile otoparkı ile acili ile her yönden hakikaten mükemmel bir alan. İnsanlarımız da buna layıklar. Sağlığın lüksü olamaz. İnsana dair ne yapılırsa bunlar mutlaka yerini bulur. Sağlık çok çok önemli bir şey. Keşke önceden bu tür hastaneler yıllar önce yapılmış olsaydı” dedi.

“ELAZIĞ FETHİ SEKİN ŞEHİR HASTANESİ OLACAK”

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Polat, Şehir Hastanesi'nin isminin Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi olduğunu söyleyerek, “Bugün itibari ile bakanlıktan bu tescillendi. Biliyorsunuz daha önce Cumhurbaşkanımız Elazığ’a geldiğinde mitingde söz vermişti. Fethi Sekin Şehir Hastanesi olacağını belirtmişti. Bugün itibari ile hastanemizin adı Fethi Sekin Şehir Hastanesi olarak bakanlık tarafından tescillenmiş oldu. Başta bu vesile ile tüm şehitlerimize ve Fethi Sekin’e Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OTOMOBİL İLE OTOBÜSÜN ÇARPIŞMA ANI KAMERADA
OTOMOBİL İLE OTOBÜSÜN ÇARPIŞMA ANI KAMERADA
ZÜLFÜ BAL KANAL 23’TE
ZÜLFÜ BAL KANAL 23’TE