Advert

YKS Elazığ birincisi Ayvaz Gazi Çimen: Deneme çözmek bana çok şey kattı

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
YKS Elazığ birincisi Ayvaz Gazi Çimen: Deneme çözmek bana çok şey kattı
YKS Elazığ birincisi Ayvaz Gazi Çimen: Deneme çözmek bana çok şey kattı İzzet TUMAY
Bu içerik 349 kez okundu.

Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) sınavında Türkiye genelinde 210'uncu, Elazığ’da da birinci olan Ayvaz Gazi Çimen, deneme sorularını çözmenin kendisine çok şey kattığını ve birçok soru tipini gördüğünü söyledi.

Çubukbey Anadolu Lisesi öğrencisi 18 yaşındaki Ayvaz Gazi Çimen, ÖSYM tarafından açıklanan YKS yerleştirme sonuçlarına göre eşit ağırlıkta aldığı 509 puanla Elazığ'da birinci Türkiye genelinde ise 210’uncu oldu. Çimen başarısında okulunun yanı sıra çözdüğü denemelerin de kendisine önemli katkılar sağladığını söyledi.

Eşit ağırlık alanında Türkiye’de YKS sınavında 210’uncu olduğunu ifade eden Çimen, “Çalışma sistemim yoktu biraz rahatıma düşkün bir sistemim vardı. Sevdiğim konuları öncelikle bitirdim. Konuları erken bitirmek hedefimdi. Konuları 6-7 ay önceden bitirdiğim için uzun bir süre deneme çözdüm deneme çözmek bana çok şey kattı. Birçok soru tipini gördüm ve birçok soru tipine hazırlıklıydım. Hızlandım ve bu sayede sınavda heyecanlanmadan soruları rahat bir şekilde çözebildim. Hedefim ise Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü” dedi.

Sınava girecek arkadaşlarına da tavsiyede bulunan Çimen, “Onlara düzenli çalışmalarını ama bu çalışmayı yaparken zorunlu değil de severek yapmalarını istiyorum. Dershaneye gitmedim dershanenin zorunlu olduğunu düşünmüyorum. İnsan kendi başına çalışarak da her şeyi başarabileceğinin kanaatindeyim. Okulum bana birçok şey kattı. 4 sene boyunca iyi öğretmen ve iyi öğrenci tanıdım. Bu okuldan mezun olurken daha iyi şeyler de yapabilirdim ama Türkiye 210'uncusu olmakta yeterli bir başarıdır” diye konuştu. (iha)

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'PALU ADINA ÖDÜLLER ALDIM'
'PALU ADINA ÖDÜLLER ALDIM'
UNUTULAN 28 SANTİMLİK 'STENT' 7 YIL SONRA FARK EDİLDİ
UNUTULAN 28 SANTİMLİK 'STENT' 7 YIL SONRA FARK EDİLDİ