Advert

ZARARDAYIZ

ZARARDAYIZ
ZARARDAYIZ İzzet TUMAY
Bu içerik 340 kez okundu.

Dolar'daki yükseliş firmaları olumsuz etkiledi

ZARARDAYIZ

İrfan ARSLAN / Dolar'da yaşanan yükseliş Dolar ile ihale alan firmaları olumsuz etkiledi. Yapılan ihalelerin dolar bazlı olarak yapılması ödemelerin ise TL olarak yapılmasının firmaları olumsuz etkilemesi birçok firmanın olumsuzluklarını artırıyor.

Geçmişte yapılan ihalelerde tekliflerini Dolar olarak yapmalarının istendiğini belirten firma yetkilileri, "Biz ihalelerde verdiğimiz teklifte dolar 4,6-4,8 aralığında iken bugün 5.4 sevisine gelmiş durumda. Burada verdiğimiz tekliften bile zarar etmiş durumdayız. Buna bir de teklifi alan kurumların ödemelerini TL cinsinden yapmaları da bizleri olumsuz etkiliyor. Çünkü biz aldığımız işin ödemesini dolar olarak yapıyoruz" dediler.

Dolar'daki yükselişin devam ettiğini ve bu yükselişin birçok firmanın zararını artıracağını belirten firma yetkilileri, “Ekonomiyi yönetenlerin bu konuda alacakları önlemleri merakla bekliyoruz. Dolara yapılacak müdahale ile yükselişinin önlenmesi hatta yapılacak uygulamalarla düşüşünün sağlanması mümkün olursa zararımızın azaltılması mümkün olur. Aksi takdirde birçok firma yaşadığı zarardan dolayı büyük olumsuzluklarla karşı karşıya kalacaktır” dediler.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öldürülen 3 çocuk annesi, son yolculuğuna uğurlandı
Öldürülen 3 çocuk annesi, son yolculuğuna uğurlandı
Toraman: Aşırı hızdan kaçınılmalı!
Toraman: Aşırı hızdan kaçınılmalı!