Advert

Heves olarak alınıp, ilgilenilmiyor!

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Heves olarak alınıp, ilgilenilmiyor!
Heves olarak alınıp, ilgilenilmiyor! İzzet TUMAY
Bu içerik 342 kez okundu.

Canan SÖGÜT / Elazığ Büyük Çarşı‘da 10 yıldır petshopçuluk yapan Serkan Çelik, hayvanların baķımı ve hastalıkları konusunda açıklamalarda bulundu.

Dükkânında tavşan, balık ve kuş çeşitlerinin bulunduğunu, petshopçuluğun severek ve işten anlayarak yapılacak bir meslek olduğunu belirten Çelik, bir hevesle alınan hayvanları beslerken yemini fazla kaçırmamaya dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, “Yaşadığı ortamı temiz tutmak gerekir. Yoksa hayvanlara bazı hastalıklar bulaşabilir. Örneğin akvaryum balıklarında ani su değişimi balıkları hastalandırabilir. Çeşmeden alınan suyun hiçbir işlem yapılmadan akvaryuma boşaltılması ve bunun sürekli yapılması balıkların hasta olmasına neden olur. Akvaryuma koyacağınız suyu çeşmeden gelen şebeke suyunu önceden dinlendirmeniz gerekir. Çeşme suyunun akvaryumda kullanılabilir olduğunu anlamak için bir bardağa çeşme suyunu doldurduktan sonra hala köpük var ise o suyun kloru akvaryum için uygun değildir. Hazır sular veya 3 gün dinlendirilmiş sular akvaryum için kullanılabilir. Hastalıkların bazıları şunlardır; Mantar hastalığı, balığın derisinin üzerinde beyazlaşma, sarımsı uzun tüyler oluşmaktadır. Mantar hastalığına yakalanan balık ayrı bir alana konulmalı ve orada tedavisi yapılmalıdır. Beyaz benek hastalığı genelde akvaryuma eklenen bir aksesuar veya yeni konulan balıkla bulaşabilir. Balıkların kurtulması zor olan hastalıklardan birisidir. Balıkların hastalıklara yakalanmaması için 1 haftada suyun ve motorun temizlenmesi gerekir” diye konuştu.

Yaşadığı sıkıntılardan da bahseden Çelik, “Aileler çocuklarının heveslerini kırmamak için hayvanları alıyorlar, bir süre sonra bu heves geçince aldıkları hayvanları geri iade etmek istiyorlar” ifadelerini kullandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'PALU ADINA ÖDÜLLER ALDIM'
'PALU ADINA ÖDÜLLER ALDIM'
UNUTULAN 28 SANTİMLİK 'STENT' 7 YIL SONRA FARK EDİLDİ
UNUTULAN 28 SANTİMLİK 'STENT' 7 YIL SONRA FARK EDİLDİ