Advert

MODAYA ALDANMAMALIYIZ!

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
MODAYA ALDANMAMALIYIZ!
MODAYA ALDANMAMALIYIZ! İzzet TUMAY
Bu içerik 238 kez okundu.

Çiğdem AKÇİÇEK / Elazığ’da gelinlik satışı sektöründe faaliyet gösteren Hatice Zümrüt, eşiyle birlikte bu işi yaptıklarını, gelinlik, nişanlık ve kına elbisesi sattıklarını belirterek, geçen yıllara göre kıyafet alımının azaldığını söyledi.

7 yıldır bu işi yaptığını kaydeden Zümrüt, “Eşimin desteğiyle bu işe başladık. Gelinliğe bağlı olaraktan, bindallı kaftanlarımız olmazsa olmazımız. Bunun yanı sıra nişan kıyafetlerimiz ve abiyelerimiz bulunmaktadır. Çoğunlukla gelinlik üzerine satış yapmaktayız. Fiyat olarak ise; her kesime hitap ediyoruz. Yüksek fiyata olan kıyafetlerimiz de, düşük fiyata olan kıyafetlerimiz de bulunmaktadır. Markalı ürünlerin yanı sıra ikinci el ürünlerimiz de var" şeklinde konuştu.

Ürünlere talebin azaldığını dile getiren Zümrüt, “Bizim sektörümüz mevsimsel olduğu için, her sene bu mevsimlerde daha fazla yoğunluk olurken bu yıl biraz daha düşüş var. Bu yıl düğünlere talebin az olduğunu görüyoruz" dedi.

Gelinlik seçerken özenli davranılması gerektiğine de değinen Zümrüt, “Bazı kızlarımız çok bilinçli geliyorlar, kendilerine ne gider, ne yakışır gibi araştırıp geliyorlar. Ama bazen de hiç olmadık şekilde gelip vücut yapısına uygun olmayan kıyafetin fotoğrafını bulup getirenler de var. Gelinlik seçerken bilinçli davranmalıyız. Alırken giyeceğimiz ortama bağlı olarak, ona yakışacak fiziğine uygun kıyafeti seçmeleri gerekir. Biz de elimizden geldiğince onların isteklerine, zevklerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. İndirimlerimiz de oluyor. Kış sezonunda özellikle indirimler yapıyoruz. Sezon içinde de rekabetimiz çok olduğu için, bazen onu yakalayabilmek için indirimler yapıyoruz. Ama kış sezonu içinde çok yoğun indirimlerimiz bulunuyor" şeklinde konuştu.

Zümrüt, sözlerine şöyle devam etti: “Kampanyalarımız da mevcut. Gelinlik, bindallı, kına kıyafetimizi alan kızlarımızı kına ve düğünlerinde kuaförlere gönderiyoruz. Bazen araba süsü, fotoğraf, gelin ayakkabısı, gelin çiçeğini de bir paket olarak müşterilerimize sunuyoruz. İmal olarak ise, çoğu zaman ben burada kıyafetleri dikiyorum. Hazır kıyafetlere daha fazla talep var. Hem uygun, hem de yapımı kolay olduğu için onlara daha fazla ilgi var. Elazığ'da henüz dikime çok rağbet olmuyor. Bir korku, endişe hâkim. Hani diktiriyorum ama ya güzel olmazsa gibi bir korku var. Birçok firmayla çalışıyoruz. İzmir'de daha çok olmak üzere 5-6 firmayla çalışıyoruz. İşimizden memnunuz, çok şükür gelir sağlanıyor. Son birkaç senedir bir sürü sektör açıldı. Onun için de pasta bölünüyor. Kampanyalar oluyor, indirimler oluyor. Bu kadar çok mağaza olmasına rağmen, işimizi sürdürüyoruz. İşimizde sıkıntılar da olmakta. Tamirat ve kiralamalarda zorluklar çekiyoruz. Kiralamaya gittiği zaman kirlenmeler, yıpranmalar oluyor."

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BEYTULLAH’IN ‘YÜZÜ’ GÜLSÜN!
BEYTULLAH’IN ‘YÜZÜ’ GÜLSÜN!
'PALU ADINA ÖDÜLLER ALDIM'
'PALU ADINA ÖDÜLLER ALDIM'