Advert

5 YILDIZLI OTEL KONFORUNDA HASTANE!

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
5 YILDIZLI OTEL KONFORUNDA HASTANE!
5 YILDIZLI OTEL KONFORUNDA HASTANE! İzzet TUMAY
Bu içerik 339 kez okundu.

İl Sağlık Müdürü Polat, “İlimize lüks otel konforunda ve Türkiye’nin 6. şehir hastanesinin yapılması bizler için çok büyük bir gurur. Vatandaşlarımız hastanemizin tüm imkânlarından tamamen ücretsiz faydalanacaklar. Sadece çevre illerden değil bundan sonra yurtdışından da hastalarımız ilimize gelerek şehir hastanemizde hizmet alabilecek” dedi.

Neslihan ÇARIKÇI / Elazığ’da hizmete başlayan Fethi Sekin Şehir Hastanesi, ilde görev yapan ulusal ve yerel basın mensuplarına düzenlenen toplantı ile tanıtıldı.

Tanıtım toplantısına İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit Polat, başhekimliğe vekâleten atanan Dr. Süleyman Sorgucu, Rönesans firma yetkilileri, hastane yetkilileri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

İl Sağlık Müdürü Polat’ın sunumuyla başlayan toplantının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Polat, “İlimize lüks otel konforunda büyük bir hastane yapıldı. Vatandaşlarımız hastanemizin tüm imkanlarından tamamen ücretsiz faydalanacaklar. Vatandaşlarımızın şehir hastanemizden özellikle ücretsiz olarak faydalanabileceğini vurgulamak istiyorum. Çünkü asılsız ve kulaktan dolma bilgilerle vatandaşlarımızın hastanemizde ücrete tabi olduğu gibi söylentiler var. Bilgi kirliliğine fırsat vermeyeceğiz. Yatırımın Elazığ’a yapılması bizler için çok büyük bir gurur. Sadece çevre illerden değil bundan sonra yurtdışından da hastalarımız ilimize gelerek şehir hastanemizde hizmet alabilecek” dedi.

'HASTA SAYIMIZ GÜNLÜK 6 BİNİN ÜZERİNDE'

Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Sağlıkta Dönüşüm’ün ikinci fazını oluşturan şehir hastanelerinin 6’ncısı Elazığ’da kapılarını 1 Ağustos itibariyle halka açtı. 4 bin personelin hizmet verdiği ve içerisinde 37 ameliyathane, 160 yoğun bakım, 28 tane diyaliz ünitesi, psikiyatri, kadın doğum ve çocuk hastanelerinin yer aldığı bin 38 yataklı Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi, 355 bin metrekarelik kapalı alanda bir haftadır hizmet veriyor. 
İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Polat ve hastane yetkilileri, birlikte basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıda hastane hakkında bilgi veren Polat, yeni açılmasına rağmen şehir hastanesinin günlük ortalama 6 bin kişiye hizmet verdiğini söyledi.

'STERİLİZASYON EN ÜST SEVİYEDE'

Son teknolojik aletlerle ve üstün özelliklerle donatılan Şehir Hastanesi'nde sterilizasyon ve ameliyathanelere çok büyük önem verildiğini söyleyen Polat, “Bir hastanenin en önemli yeri sterilizasyon bölümü ve ameliyathaneleridir. Herhangi bir enfeksiyonun oluşmasına engel olmak için bu bölümlerde son teknolojik aletler kullanılarak her türlü önlem alındı. Ayrıca çalışan personelinde gerekli eğitimleri verildi” diye konuştu.

'ÇOCUKLAR ARTIK BUNALMAYACAK'

Çocuk polikliniği ve çocuk cerrahi bölümünün tamamen çocuklara uygun şekilde dizayn edildiğini aktaran Polat, “Çocuklarımız hastanelere geldiklerinde korkmadan, sıkıntı yaşamadan aileleriyle birlikte hizmeti en kaliteli biçimde alabilsinler diye her türlü konfor düşünülerek yapıldı. Özellikle oyun alanları da yine çocuklarımız için en uygun şekilde yapıldı” dedi.

PEMBE KOD İLE ANNEDE BEBEKTE GÜVENDE

Kadın doğum servisinde pembe kod uygulamasıyla bebeklerin ve annelerin güvenliğinin sağlandığını belirten Polat, “Anne ve bebek doğum sonrasında bileklerine takılan bilekliklerle güvende oluyor. Herhangi bir işlem için başka bir bölüme götürülecek bebek hemşirenin belirlediği rotadan götürülüp getiriliyor. Bebek hemşirenin belirlediği güvenli alandan çıktığı anda uyarı sistemi devreye giriyor. Dolayısıyla bebekler de anneler de güvende oluyor” şeklinde konuştu.

'ÇARŞAFLAR BİLE BARKODLU'

“Çamaşırhane bugüne kadar ilimizde emsali olmayan şekilde planlanarak yapıldı” diyen Polat, “Çamaşırın yıkanması, ütülenmesi, katlanması ve yerleştirilmesi tamamen makinelerle yapılıyor. Sterilin sağlanması adına her türlü imkan sağlandı. Ayrıca her çarşaf ve nevresim barkodlu. Bu barkodlar çarşaf ve nevresimin ne zaman yıkandığını, ne zaman ilk olarak kullanıldığını göstermekle birlikte kaybolmasını da önlüyor” dedi.

'SINIF ATLADIK'

Şehir Hastanesi ile tesis ve hizmetler açısından sınıf atladıklarını aktaran Polat, “Eski sağlık tesislerimizle ve eski sağlık hizmetleriyle bu yeni hastanemiz arasında sınıf farkı var. Çünkü daha önceleri bizim basit tedaviler ve ameliyatlar bile Elazığ’da yapılmazken şuanda çok özellikli ameliyatlar, tedaviler Elazığ’da yapılıyor. Çevre iller Bingöl, Muş, Tunceli, Diyarbakır ve Malatya'dan yoğun bir hasta geliyor. Bizim amacımız yurt dışına açılmak ve yurt dışından hasta çağırmaktır. Özellikle biz sağlık hizmeti sunumunda Türkiye dünyada ilk 10’dadır. Birçok gelişmiş ülkeler Türkiye’yi sağlık sunumunda örnek almaktadır“ ifadelerini kullandı. 
Şuan 6 bine yakın hasta kabul ettiklerini dile getiren Polat, “Yeni açılmış olmasına rağmen burada herhangi bir sağlık hizmeti sunumunda bir eksikliğimiz yoktur. Yoğun bakımlarımızla, acilimizle, ameliyathanelerimizle ve servislerimizle halkımızın hizmetindeyiz. Artık Elazığ’da üst seviyede kaliteli bir sağlık sunmaya hazırız" diye konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'PALU ADINA ÖDÜLLER ALDIM'
'PALU ADINA ÖDÜLLER ALDIM'
UNUTULAN 28 SANTİMLİK 'STENT' 7 YIL SONRA FARK EDİLDİ
UNUTULAN 28 SANTİMLİK 'STENT' 7 YIL SONRA FARK EDİLDİ