Advert

TUNÇ: İSRAFI ÖNLEYECEĞİZ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
TUNÇ: İSRAFI ÖNLEYECEĞİZ
TUNÇ: İSRAFI ÖNLEYECEĞİZ İzzet TUMAY
Bu içerik 288 kez okundu.

Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcılığı'na atanan Tunç ilk demecini gazetemize verdi. Türkiye’de üretimin artırılacağını belirten Tunç:

İSRAFI ÖNLEYECEĞİZ

İrfan ARSLAN / Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığı'na atanan Elazığ'ın önemli bürokratlarından M. Hadi Tunç, bakan yardımcısı olarak ilk demecini gazetemize verdi. Tarım ve gıdaya sahip olacak ülkelerin geleceğin lider ülkesi olacağını belirten Bakan Yardımcısı Tunç, "Biz bu konuda daha önce yaptığımız çalışmalarla üretimin artırılmasını ve üreticilerin desteklenmesini planlamıştık. Bu plan kapsamında çalışmalarımızı uygulamaya koyarak hedeflerimize ulaşmanın çalışmalarını yapacağız” dedi.

Tarım ve Orman Bakanlığı olarak sloganlarının 'Milli Tarım Güçlü Yarın' olduğunu belirten Bakan Yardımcısı, “Anadolumuz zengin ve verimli topraklara sahip. Biz de bu topraklardan üretimi artırarak yapmanın çabasındayız. Bunu sağlamak adına 2017 yılında 1,7 milyar TL destek verdiğimiz çiftçilerimize 2018 yılında 14,7 milyar TL destek verilmesini planladık. Çiftçilerimizin sıkıntılarına çözüm getirilmesi adına bu ödemeler yılda iki kez yapılacak. Böylece üreticilerimiz buna göre ödeme planı yaparak sıkıntı yaşamayacak. Bakanlık olarak daha önce yaptığımız çalışmalar kapsamında 21 ürünü stratejik ürün kapsamına almıştık. Bu da üreticilerimizin faydasına olumlu sonuçlar verecektir. Aldığımız ve alacağımız önlemlerle çiftçilerimizin önündeki engelleri kaldıracağız. Bunun için üniversiteler ve özel sektör ile de ortak çalışmalarımız olacak. Tarım sevginin adıdır. Biz de tarımı çok seviyoruz. Bu sevgimizi aldığımız ve uygulamaya koyduğumuz tedbirlerle güçlendirecek ve tarım ve gıdada bugün bulunduğumuz dünya sıralamasındaki yedinci sıradan daha yukarılara tırmanacağız” diye konuştu.

Tunç, gıda üretimi kadar üretilen gıdaların israfının da son derece önemli bir konu olduğunu belirterek, “Gıdanın üretiminin ne kadar meşakkatli olduğunu biliyoruz. Ancak buna rağmen israf edilmesinin önüne geçilmesi için yapılan çalışmalara rağmen bunu önlemekte olumsuzluk yaşandığını biliyoruz. Bugün baktığımızda yıl da 1.3 milyar ton gıdanın israf edildiğini görüyoruz. Bir yandan üretimi artırma için çalışmalar yaparken diğer yandan da israfı azaltma adına çalışmalar yapacağız. Halkımızı bu konuda bilgi sahibi yaparak bilinçlenmelerini sağladığımızda bu alanda da önemli adımlar atmış olacağız” ifadelerini kullandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'PALU ADINA ÖDÜLLER ALDIM'
'PALU ADINA ÖDÜLLER ALDIM'
UNUTULAN 28 SANTİMLİK 'STENT' 7 YIL SONRA FARK EDİLDİ
UNUTULAN 28 SANTİMLİK 'STENT' 7 YIL SONRA FARK EDİLDİ