Advert

Teknik Destek Projesi'ne FKA desteği

Teknik Destek Projesi'ne FKA desteği
Teknik Destek Projesi'ne FKA desteği İzzet TUMAY
Bu içerik 227 kez okundu.

Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Kalite Yönetim Sistemi ve Akreditasyon çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Çalışmaların ilk bölümünün eğitim basamağı, Fırat Kalkınma Ajansı tarafından, “Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ISO9001: 2015 Kalite Sistemine Hazırlık Projesi” ile desteklenmişti. Bu proje başarı ile tamamlandıktan sonra, 2018 Teknik Destek Projeleri kapsamında, Fırat Kalkınma Ajansı’na, akreditasyon ile ilgili eğitim çalışmaları için tekrar başvuruda bulunuldu.

Fırat Kalkınma Ajansı’na (FKA), 2018 yılı Mayıs-Haziran Dönemi Teknik Destek Programı kapsamında 8 adet proje başvurusu yapılırken, bu projelerden 5 adedi başarılı bulundu. Mühendislik Fakültesi’nin sunduğu “Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Laboratuvarlarının ISO/IEC17025-2017 Şartlarına ve Akreditasyona Hazırlık Projesi” isimli proje, başarılı bulunan projeler arasında yer aldı.

Proje Yürütücüsü Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kürşat Esat Alyamaç, Fırat Kalkınma Ajansı'na 6 Ağustos Pazartesi günü gerekli belgelerin teslim edildiğini ve proje ile ilgili resmi sürecin başladığını ifade etti.

Doç. Dr. Alyamaç, “Mühendislik Fakültesi, yarım asırlık tecrübeye sahip olan laboratuvarlarını akredite etmek istemektedir. Akreditasyonun en önemli bölümünü yöneticilerin eğitimi oluşturmaktadır. Bu proje kapsamında şu anda laboratuvarlarda yöneticilik yapan veya yapma potansiyeli olan öğretim üyeleri proje kapsamındaki eğitimleri alacaklardır. Eğitimlerin sonucunda, eğitime katılan öğretim üyeleri temel akreditasyon konularında bilgi ve sertifika sahibi olacaklardır. Bu proje, Mühendislik Fakültesi’nin akreditasyon çalışmalarına önemli katkılar sunacaktır. Proje kapsamındaki eğitim çalışmaları en kısa zamanda Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde başlayacaktır. Projenin ilerleyen bölümlerindeki gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır" dedi. Bülten Haber

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OTOMOBİL İLE OTOBÜSÜN ÇARPIŞMA ANI KAMERADA
OTOMOBİL İLE OTOBÜSÜN ÇARPIŞMA ANI KAMERADA
ZÜLFÜ BAL KANAL 23’TE
ZÜLFÜ BAL KANAL 23’TE