Advert

BAKAN KURUM: 18 İLDE 33 MİLLET BAHÇE YAPIYORUZ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
BAKAN KURUM:  18 İLDE 33 MİLLET BAHÇE YAPIYORUZ
BAKAN KURUM:  18 İLDE 33 MİLLET BAHÇE YAPIYORUZ İzzet TUMAY
Bu içerik 519 kez okundu.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MURAT KURUM:

18 İLDE 33 MİLLET BAHÇE YAPIYORUZ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, hazırlanan’ 100 günlük eylem programı’ kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na verilen 39 eylem programını daha kapsamlı bir şekilde anlatmak için bir basın toplantısı düzenledi.

Geçtiğimiz günlerde Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen tanıtım toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hükümetin ‘100 Günlük Eylem Planı’nı açıklamıştı. Hazırlanan planda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na 39 eylem planı düştü. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ankara’da gazete ve televizyonların Ankara temsilcileri ile bir araya gelerek, 39 eylem programını kapsamlı bir şekilde açıkladı. Bakan Kurum, Elazığ’da hain PKK terör örgütü tarafından bomba atılan Elazığ Emniyet Müdürlüğü yerine yapılacak olan millet bahçesi ile ilgili de konuştu.

Kurum’un konuşmasının satır başlıkları şu şekilde: “100 günlük bir eylem programı hazırladık ve bu eylem programında da 39 eylemimiz var. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak millet bahçelerini hepiniz biliyorsunuz. Kendimizi eleştirdiğimiz ve bu noktada Cumhurbaşkanımız büyük bir vizyon çizdi. Tüm şehirlerimizde millet bahçesi yapma yolunda bir karar aldık. Biz de 100 günlük eylem çerçevesinde 18 ilimizde 33 millet bahçesi yapıyoruz. Şu an 22 tane millet bahçesini projelendiriyoruz. Yine 100 gün içerisinde 5 tane de millet bahçesini açıyor olacağız. Yine 100 gün içerisinde 6 tane millet bahçesinin projelendirme çalışmaları yapılacak. Açılışı yapılacak olan millet bahçelerine bakacak olursak, İstanbul, Kayaşehir Birinci Etap Kuzey Yakası Bahçeleri yine İstanbul Baruthane’de Toki Millet Bahçesi, İstanbul Esenler’de 15 Temmuz Millet Bahçesi, Konya Meram Millet Bahçesi’nin açılışı yapılacak."

PROJENİN ASLI BURADAN ÇIKTI

6 tane millet bahçesi projelendirme çalışmalarını bitirip inşasına başlayacağız. Bunların da detaylarına bakacak olursak; Pendik ve Kayaşehir’de, Küçükçekmece’de, Ayazma’da bir de Diyarbakır Dicle Vadisi'nde. Yine projelendirmesine başlayacağımız eski stadyum alanları var. Aslında projenin aslı buradan çıktı. Şehir merkezinde olan stadyumların yerine insanların nefes alacağı yeşil alanlar üretelim diyerek Adana, Batman, Eskişehir, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Malatya, Mersin, Sakarya, Sivas, Trabzon, Akçaabat, Trabzon Avni Aker’de statların dönüşümü yapılarak millet bahçeleri projelerine dönüştürülecek

 

REZERV KONUTLARI ÜRETECEĞİZ

 

29 Ekim’de çok büyük bir proje olan dünyanın en büyük havalimanı taşınacak ve Atatürk Havalimanı’nın olduğu yer de projelendirme çalışmalarına başladık. Orası da çok büyük bir yer ve İstanbul’a değer katacak. Buranın millet bahçesi olma yolunda çalışmalar başlayacak. İstanbul Esenler’de askeri alandan alınan ve kentsel dönüşüm için rezerv olarak düşündüğümüz alanda da ilk yapacağımız proje, bir millet bahçesi yapmak. Seçim öncesinde de rezerv konutları üreteceğiz. Bu da TOKİ çerçevesinde olacak.

BAHÇELER ŞEHRİN MERKEZİNDE OLACAK

Elazığ ilinde PKK saldırısı ile bomba atılan Elazığ Emniyet Müdürlüğü yerine millet bahçesi yapacağız. Ankara AKM, yıllardır Ankara’da bulunan bu alan çok büyük ancak çok fazla kullanılmıyordu. Burası da Ankara‘da bulunanların nefes alacağı, hafta sonlarını geçireceği bir millet bahçesi olma yolunda inşasına başlanacak. Ankara Gölbaşı’nda bir düzenleme var ama bu düzenlemeyi daha geniş çerçevede yapacağız. Konya’da yine iki tane millet bahçesi yapacağız. Bu bahçeler şehrin merkezinde olacak. Askeri alanlardan alınan ve şehrin kolay ulaşım yerinde olan bir alanlar da bu yönde değerlendirmeye alınacak.

KİŞİ BAŞINA DÜŞEN YEŞİL ALAN %10 ARTIYOR

Millet bahçesini 21 milyon metre kare alana yapıyoruz. İstanbul’daki millet bahçelerinin büyüklüğü, 15 milyon metre kare. Kişi başına düşen yeşil alan %10 artıyor. Avrupa Yakası’ndaki yeşil alandan  %15 artıyor. Gelişmiş ülkelerdeki orana baktığımızda, %3 ile başlıyor %15-20’ye kadar çıkıyor. Şu anki ortalamamız İstanbul’da %11’e gelecek. Yaşanabilir, yeşil alanı daha fazla yapacağız. 22 millet bahçesi projelendirme çalışmalarına da başlıyoruz. Bu bahçelerin yapımı için kamu kaynağı kullanmadan elimizdeki atıl maddelerle TOKİ ile yapacağız.” Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'PALU ADINA ÖDÜLLER ALDIM'
'PALU ADINA ÖDÜLLER ALDIM'
UNUTULAN 28 SANTİMLİK 'STENT' 7 YIL SONRA FARK EDİLDİ
UNUTULAN 28 SANTİMLİK 'STENT' 7 YIL SONRA FARK EDİLDİ