Advert

ATLI: RAPORLARIMIZA BAKABİLİRSİNİZ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
ATLI: RAPORLARIMIZA BAKABİLİRSİNİZ
ATLI: RAPORLARIMIZA BAKABİLİRSİNİZ İzzet TUMAY
Bu içerik 272 kez okundu.

Keban’da içme suyunun insan sağlığına en uygun şekilde vatandaşa ulaştığını belirten Belediye Başkanı Atlı:

Raporlarımıza bakabilirsiniz

Neslihan ÇARIKÇI / Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, geçtiğimiz günlerde ilçedeki içme suyunun sağlıksız olduğuna dair yerel basında yer alan haberlerin doğru olmadığını söyledi.

Başkan Atlı, “İller Bankası tarafından 1980'li yıllarda yapılarak belediyemize devri yapılan içme suyu havuzları 2015 yılına kadar tamamen kullanılmaktaydı. İlçemiz ile Arapgir-Malatya D-200 karayoluna havuzlarımızdan sızıntı yapan su, yolda kayma ve yıkıma neden olmuştur. Bu nedenle Karayolları Bölge Müdürlüğü'nün uyarısı üzerine, iki adet havuzumuz iptal edilerek su kullanımımız sona erdirilmiştir” dedi.

Gerekli analiz ve kontrollerin düzenli bir şekilde yapıldığını belirten Atlı, “Keban Barajı cebri borularından tesisimize gelen su, Halk Sağlığı Yönetmeliği'ne, su debisine, basıncına uygun şekilde alımı yapılan otomatik klorlama cihazı ile klorlama işlemi yapıldıktan sonra, ilçemize içme suyu olarak dağıtımı yapılmaktadır. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından belirli periyotlarla ilçenin belirli noktalarından steril tüplere dolumu yapılan su numunelerinin analizleri yapılmaktadır. İlçedeki su tüketiminin ani artış ve azalış gösterdiği dönemlerde klorlama cihazının klor dengesini ayarlayamadığı tespiti durumunda arıtma için sisteme yüklenen klorun az veya çok olmasından kaynaklanan ve alınan numunenin ortam sıcaklığı, çevre etkenleri neticesinde oluşacak olan elverişsiz analiz sonucu olması durumunda Sağlık Müdürlüğü'nün uyarısı üzerine en geç 1 iş günü içerisinde sorunun nedeni çözülüp tekrar kontrol yapılıp uygundur raporu alınması sağlanmaktadır” ifadelerine yer verdi.

İlçede içme suyunun insan sağlığına en uygun biçimde verildiğini ifade eden Atlı sözlerini şöyle sürdürdü: “İlçemize 7/24 içme suyu insan sağlığına uygun şekilde verilmektedir. Cari yıl içerisinde yapılan klor alımları ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan su analiz raporlarını Belediyemize ait sosyal medya hesabımızdan da kamuoyuyla paylaştık.
Elazığ Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü tarafından ilçemize, Bademli köyü mevkiinde su göleti yapılarak ilçemizin sulama ve içme suyu bağlantısı verilecek. Buna bağlı olarak ilçemiz Atapark bölgesine son Teknoloji Paket Arıtma Su Tesisi ve 500 ile 750 metreküp kapasiteye sahip su deposu yapılacaktır. Paket arıtma tesisi Avrupa Birliği IPA programı kapsamında 'Türkiye’deki İçme Suyu Kaynaklarının ve Arıtma Tesislerinin Değerlendirilmesi Projesi' ile onaylanıp Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü tarafından proje ihalesi yapılmış olup 2018 yılı içerisinde yatırım programına alınarak. İnşallah en kısa sürede ilçemize yapılacaktır.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'PALU ADINA ÖDÜLLER ALDIM'
'PALU ADINA ÖDÜLLER ALDIM'
UNUTULAN 28 SANTİMLİK 'STENT' 7 YIL SONRA FARK EDİLDİ
UNUTULAN 28 SANTİMLİK 'STENT' 7 YIL SONRA FARK EDİLDİ