Advert

Hurda Yasası indiriminde son aylar!

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Hurda Yasası indiriminde son aylar!
Hurda Yasası indiriminde son aylar! İzzet TUMAY
Bu içerik 295 kez okundu.

Adile DOĞAN / Hurda Yasası resmi olarak yürürlüğe girdi. Resmi Gazete'de yayınlanan 7103 sayılı kanun kapsamında 27.03.2018 tarihi itibariyle geçerli oldu. Hurda Yasası çıkacak mı? Ne zaman çıkacak? Kimler Hurda Yasası'ndan faydalanabilir? Ne zaman kadar devam edecek? gibi merak edilen birçok sorunun cevabı haberimizin detayında...

Kanunla ilgili Resmi Gazete'deki yayınlanan metine göre:

Madde 5 (1) 7103 Sayılı Kanun geçici 1. maddesinin yürürlüğe girdiği 27.03.2018 tarihinden itibaren ilgili mevzuat gereğince kayıt ve tescil silinerek bu maddenin ikinci fıkrasında belirlenen yere teslim edilmek suretiyle bir daha kullanılmamak üzere hurdaya çıkartılan doğrudan veya bu maddenin 5. fıkrasında belirlenen nitelikteki ihtiyaçlar vasıtasıyla ihraç edilen mekzur madde kapsamındaki araçlar bakımından aynı cins yeni bir aracın ilk iktisabında özel tüketim vergisinin telkin edilecek kısmı için indirim söz konusu.

Bu kanun kapsamında kimler faydalanabilecek?

16 yaşından büyük aracınız var ise aracınızı bir daha kullanılmamak üzere devletin belirttiği yerlere teslim ediyorsunuz. Teslim ettiğinize dair bir belge alıyorsunuz. Aldığınız bu belge ile sıfır km araç alacağınız yere giderek aldığınız belgeyi gösteriyorsunuz. Satın almak istediğiniz aracın özel tüketim vergisi matrahı 46 bin TL’yi aşmıyorsa, 10 bin TL vergi indirimi ile yeni aracınızı alabiliyorsunuz. Aracın özel tüketim vergisi matrahı 46 bin TL- 80 bin TL arasındaysa 8 bin TL vergi indirimi, aracın özel tüketim vergisi matrahı 80bin TL’yi aşıyorsa 3 bin TL vergi indirimi yapılarak alınabiliyor.

Ancak 16 yıl ve üzeri araçların, yapılan vergi indirimlerinden yayarlanabilmeleri için az zamanları kaldı. Yetkililerin yaptıkları açıklamalara göre, bu yasadan faydalanmak için son tarih 31 Ekim 2018. Bu tarihten sonra yapılan hurda araçları bu yasa indiriminden faydalanamayacak.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BEYTULLAH’IN ‘YÜZÜ’ GÜLSÜN!
BEYTULLAH’IN ‘YÜZÜ’ GÜLSÜN!
'PALU ADINA ÖDÜLLER ALDIM'
'PALU ADINA ÖDÜLLER ALDIM'