Advert

TORAMAN, OKUL SERVİS SAHİPLERİYLE BULUŞTU

TORAMAN, OKUL SERVİS SAHİPLERİYLE BULUŞTU
TORAMAN, OKUL SERVİS SAHİPLERİYLE BULUŞTU İzzet TUMAY
Bu içerik 303 kez okundu.

2018-2019 eğitim öğretim yılı öncesinde Şoförler Odası Başkanı Şevket Toraman, Elazığ’da faaliyet gösteren okul servis araçları sahipleri ile toplantı düzenledi.

Şoförler Odası Başkanı Şevket Toraman, toplantıda yaptığı konuşmada, “Tüm öğrenci servisi mal sahiplerine, firma sahiplerinin ötesinde de hizmet veren, sahada olan esnafımızla da güzel bir toplantı yapmayı düşünüyoruz. Bu toplantının içerisinde yeni bir hükümet yasası, yeni bir başkanlık sistemi, bu iş içerisinde gerek Milli Eğitim, Bilim ve Teknoloji, Ticaret, İç İşleri, Ulaştırma, bütün bakanlıklar bünyesinde eğitim ve öğretimde ciddi anlamda istenilen şartta. Gerek araç, gerek kamera, gerek rehber öğretmen. Bu konularla ilgili kesin bir yönetmelik elimize geçmiş değil. Bu yönetmelik olmadan, eskisi gibi, eski yönetmelikle bir yıl daha gelen duyumlar, gelen bilgiler bize o şekil. Geçen hafta Ankara’da yapılan toplantıda bunu hissettirdiler bize. Ama en kısa zamanda bu yönetmeliğin yeniden düzeltilmesi için 81 ildeki oda başkanlarımız, öğrenci servis odaları ayrıca oda başkanlarının haricinde de servis odalarımız var bizim 67 ya da 61 tane olması lazım. Tabi bunları yaparken bir il kapsamlı değil, Türkiye kapsamında olacak. En büyük sıkıntılarımızdan olan yaş sorunu, inşallah bunda bir düzelme olursa, hem faaliyet gösteren arkadaşlarımız, hem de esnafımız güzel bir nefes alır diye düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

'BİRİMİZ HEPİMİZ, HEPİMİZ BİRİMİZ İÇİN'

Toraman, “Arkadaşlarımızın içerisinde 10 kişilik bir komisyon kurup, gerek Valilik, gerek Milli Eğitim, gerek Emniyet, gerek bizi temsil eden bağlı bulunduğu birimlerle daha iç içe daha donanımlı, daha güzel bir çalışma sergilenir diye arkadaşlarımdan bu yönde destek istiyorum. Bu işi tek başıma değil sizlerde beraber yürütmeye, biz burada birlik beraberliğimizi kendi içimizde sağlarsak Allah’ın izniyle bizim için Valilik'te, Belediye'de, Emniyet'te, Jandarma’da gerek şehir içerisinde de gerek taşımalı eğitimde çözemeyeceğimiz problem yok. Normal eğitimde sizlerin öğrencisi, şehir içerisindeki diğer okullarda, sizlerin öğrencisi birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için. Öğrenci servisleri taşıması sıfır, 5 kilometre arası 150 yani 9 ay için 1 milyon 350 bin lira, 19 kilometre olan yerlerde 1 milyon 530 lira. 15 kilometreden uzak olan yerlerimizde 190*9 ay, 1 milyon 710 bin lira. Elazığ halkına sesleniyorum, size öğrencinize güvenli bir şekilde hizmet edecek bu benim esnafım. Yani 10 liranın, 5 liranın, 30 liranın hesabını yapmayın. Sağlıklı bir şekilde öğrencini gönder ama öğrencinin de takibini yap. Senin bu öğrencin nasıl gidip, nasıl geliyor. Ondan sonra aç bana sor, deki benim öğrencim bu şartlarda gidip, bu şartlarda geliyorsa, para vermeyeceğim” şeklinde konuştu. Öğrenci servisi sahipleri de, yeni yönetmelikle daha güvenli hizmet edeceklerini kaydederek, velilere seslendiler. Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZÜLFÜ BAL KANAL 23’TE
ZÜLFÜ BAL KANAL 23’TE
FIRINCILAR FİYAT DÜŞÜRDÜ
FIRINCILAR FİYAT DÜŞÜRDÜ