Advert

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESECEĞİZ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESECEĞİZ
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESECEĞİZ İzzet TUMAY
Bu içerik 326 kez okundu.

“Milli paramızla ticaret yapacağız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan:

KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESECEĞİZ

Neslihan ÇARIKÇI / NATO zirvesi sonrası Türkiye'ye dönen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ekonomi alanında atılan adımlar ve planlamalar hakkında bilgi verdi.

Rize AK Parti İl Danışma Meclisi toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'ye yönelik başlattığı ekonomik saldırıdan dolayı Amerika Birleşik Devletleri’ne de tepki gösterdi.

Erdoğan ABD’yi hedef alarak, ''Tehdit ediyor ya, yarın 18.00'a kadar göndereceksiniz' diyor. Biz çatladıkapı ülkesi değiliz ya. 15 Temmuz'dan bir gün önce 2,8 olan dolar kurunun dün itibarı ile 6 lira üzerinde olamaz. Tüm büyük yatırımlarımızı gerçekleştiriyoruz, ortada krize giren, batan bir ülke yok'' dedi.

Erdoğan, “Kur baskısı sadece Türkiye için değil, her yer için geçerli. Kur baskısı denen olayı frenleyebilecek olan en iyi araçlardan biri, uluslararası platformda milli paralarla ticaret yapmaktır. Bunu Rusya ile konuştuk, kısmen başladık. İran ile kısmen başladık. Çin ile de konuşuyoruz. Alışverişi milli paralarla yaptığımız oranda kur baskısı da azalacaktır. Ama bunu tümüyle sıfırlamak tabii ki mümkün değil” diye konuştu.

Erdoğan sözlerinin devamında ise şöyle konuştu: ''Ticaretimizi milli para birimimiz üzerinden yapacağız. Ülkemizi döviz kuru operasyonlarından kurtarmaktan kararlıyız. Tüm dünyaya yaptırım tehditlerinde bulunan bu düzeni asla kabul etmiyoruz. Türkiye'nin dostluğuna ihtiyaç duymayanlara bizim hiç ihtiyacımız yoktur. Biz bu günlere milletimize güvenerek geldik. Bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz. Daha çok çalışacağız daha çok mücadele edeceğiz, bizim krizden çıkış formülümüz budur, kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz.''

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TOPRAK'TAN 'DEVAM' KARARI
TOPRAK'TAN 'DEVAM' KARARI
ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAK
ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAK