Advert

ŞEHİR HASTANESİ MİNİBÜSÇÜLERİ ETKİLEDİ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
ŞEHİR HASTANESİ MİNİBÜSÇÜLERİ ETKİLEDİ
ŞEHİR HASTANESİ MİNİBÜSÇÜLERİ ETKİLEDİ İzzet TUMAY
Bu içerik 756 kez okundu.

Ebru KAYA / Elazığ merkezde 21 yıldır şoförlük yapan Hakan Yılmaz, “Müşteri yok ki artık sorun yaşayalım” dedi.

Yılmaz, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Şehir Hastanesi'nin açılması bizi çok kötü etkiledi. İşlerimiz yarı yarıya düştü. Şu an sadece mahalleye bakıyoruz. Sabah en fazla bir servis, akşam bir servis çıkarabiliyoruz. Çünkü müşteri yok. Çok büyük zarardayız. Mazot parası, şoför parası kalıyor. Aylık 250 TL garaj parası ödüyoruz. Benzinin 1 litresi 6 TL, bizim minibüs fiyatlarına yaptığımız zam 5-6 yılda 25 kuruş. Ama mazota her hafta zam geliyor, bu da bizi çok büyük zarara sokuyor. Eskiden müşteri ile sorunlar ufak da olsa vardı ama şimdi müşteri yok ki sorun olsun. Şu an o kadar zor durumdayız ki bırakın şoför çalıştırmayı mevcut şoförleri bile işten çıkarmayı düşünüyoruz. Çünkü yaptıkları bir iş yok. Biz bile boş boş oturuyoruz. Ama bize de imkân verseler biz de Şehir Hastanesi'ne gitmek isteriz. Böylece durumumuz biraz da olsa iyi olur. Gelirimiz yarı yarıya düştü. Mesela ben arabamı şimdi değişemem niye çünkü ben ancak kendimi geçindirecek kadar kazanıyorum, ekstradan bir harcama yapma gibi bir durumum yok. Ben sabah 5.30’dan akşama kadar dönüyorum ama müşteri yok bir gelirimiz yok” dedi.

Sabahattin Çelik ise, “Biz ağırlıklı olarak hastaneye çalışıyorduk. Müşterilerimizin yüzde 70’i hastane tarafınaydı. Şehir Hastanesi açılınca bizim de işlerimiz yüzde 70 düştü. Mahalle yolcusu sabah geliyor akşam dönüyor. Ama hastanede öyle değildi. Her zaman yolcumuz vardı. Hastane sürekli olan bir işti. Sadece bize değil vatandaşa da zararlı oldu. Bugün Yeni Cami'den tutun da Rıza Usta'ya kadar bütün esnafı etkiledi. Sokaklara bakıyorsun bomboş, burası bir cazibe merkeziydi. Herkes zarara girdi. Eskiden yürüyerek bile hastaneye giden vardı, ama şimdi öyle bir şansı yok. En az 9-10 km ileri taşındı” diye konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖĞRENCİLERİN ‘ERİK’ DALI OYUNU BEĞENİ TOPLADI
ÖĞRENCİLERİN ‘ERİK’ DALI OYUNU BEĞENİ TOPLADI
BIÇAKLI SALDIRIDA ÖLDÜRÜLEN ANNENİN OĞLU DA ÖLDÜ
BIÇAKLI SALDIRIDA ÖLDÜRÜLEN ANNENİN OĞLU DA ÖLDÜ