Advert

Hukuk ve eczacılık fakülteleri açılacak

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Hukuk ve eczacılık fakülteleri açılacak
Hukuk ve eczacılık fakülteleri açılacak İzzet TUMAY
Bu içerik 331 kez okundu.

İrfan ARSLAN / Fırat Üniversitesi, bünyesindeki fakülte sayısını artırmaya devam ediyor. Üniversite Senatosu hukuk ve eczacılık fakültelerinin açılması için karar aldı. Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, “Senato kararımızı aldık. Bu kararı YÖK’e sunacak ve buradan gerekli izinlerin çıkması için görüşmelere başlayacağız. Temennimiz bu kararımızın siyasi irade ve özellikle bakan yardımcılarımız tarafından da desteklenerek kurulması izinlerinin en kısa sürede YÖK’ten çıkmasının sağlanmasıdır” dedi.

Fırat Üniversitesi'nin güçlenmesi için çalışmalarını çok yönlü olarak devam ettirdiklerini belirten Prof. Dr. Demirdağ, “Hukuk ve eczacılık fakültelerimizin kurulması için kararın verilmesi durumunda hemen bu fakültelerin açılması için çalışmalarımızı yaparız. Ancak bunun için bir süre lazım. Bilindiği gibi Dişçilik Fakültemizin kuruluş kararımızı almamızın ardından iki yıl geçmiş ve karar verilmesinin ardından eğitimine başlamıştı. Bu fakültelerimiz için bir iki yıla yakın bir zamana ihtiyaç duyuluyor. Öncelikli olarak YÖK’ün bize bu kararımızı onaylayarak izin vermesi gerekir. Bu izin sürecinin hızlı bir şekilde geçilmesi için de siyasi desteğe ihtiyacımız olacak. İlimiz milletvekilleri bu konuda YÖK ile temasa geçip süreci hızlandırıp olumlu bir şekilde sonlandırmaları durumunda biz üniversite olarak hemen iki fakültemizin açılışını yapar ve eğitim ve öğretime başlatırız” diye konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TOPRAK'TAN 'DEVAM' KARARI
TOPRAK'TAN 'DEVAM' KARARI
ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAK
ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAK