Advert

Başkan Avcıl'dan tam destek

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Başkan Avcıl'dan tam destek
Başkan Avcıl'dan tam destek İzzet TUMAY
Bu içerik 398 kez okundu.

İMKON Yönetim Kurulu Üyesi ve Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Av. Osman Avcıl, "Hazine ve Maliye Bakanı'nın açıkladığı hedef ekonomi politikalarına İMKON olarak tam destek veriyoruz” dedi.

Avcıl, yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “ABD Başkanı Trump’ın rahip Brunson’un tutukluluğunu gerekçe göstererek, Türkiye ekonomisine yaptırım uygulama kararı almasıyla dövizdeki ani kur artışı ekonomimizde geçici spekülasyonlara sebep olmuştur. Ancak ülkemizin güçlü ve dinamik ekonomisi ve milli duruşumuz, söz konusu saldırıların üstesinden gelecektir. Bu bağlamda yeni Hükümet sistemine geçişimizle birlikte; İMKON’dan üyelerimize çağrı yapıyoruz. Ülkemiz ve geleceğimiz dolardan değerlidir. Değerli müteahhitlerimize ellerindeki dövizlerini bozdurmalarını ülkelerine ve geleceklerine sahip çıkmalarını önemle bekliyoruz. Müteahhitlerimiz, milletimizden kazandıklarını yine milletimizin istiklali ve istikbali için harcamaktan kaçınmayacaktır. İş dünyası ve bizler; 15 Temmuz’da tankların önüne yatan aziz milletimizi örnek almalı ve Dolar kuruna 'dur' demeliyiz. İş dünyası olarak; tam bağımsız Türkiye ve 2023, 2051 ve 2071 hedeflerimize sıkı sıkıya bağlı kalmalıyız. Elbette bu ekonomik badireyi asil milletimiz devleti ile işbirliği içerisinde atlatacaktır. Bizler de iş dünyası olarak ABD’nin Dolar kur artışı ile ekonomimizi baskı altına alma çabalarını şiddetle kınıyoruz. Ülkemiz ekonomisini daha dinamik ve dirençlendirmek üzere, gerekli itidal anlayışı içerisinde her türlü fedakarlığı ülkemiz ve milletimiz adına; Türk inşaat sektörü olarak yapmaya hazırız. Cuma günü Maliye ve Hazine Bakanımız Berat Albayrak’ın açıkladığı yeni ekonomi modelinde, değişimi hedefleyen doğru adımlar, sürdürülebilir büyüme, finansal istikrar, gerçekçi politikaların seçilmesini önemsiyor ve destekliyoruz. Bütün bu söylemlerin başarıyla uygulanmasının yolu reel sektörün gerçek temsilcisi sivil toplum örgütlerinin sesine güçlü bir şekilde kulak vermesi ile mümkün olacaktır. Vatanımızı ve ülke ekonomimizi tabiî ki ABD emperyalizmine boyun eğdirmeyeceğiz. Ülkemizin ekonomik direncini yükseltmek için, üretim endeksli fedakarca daha çok çalışacağız.

İMKON olarak meslektaşlarımıza çağrımız:

1- İtidalli bir şekilde hareket etmeli, yeni yol haritasını birlikte belirlemeliyiz.

2- Mevcut inşaatlarımızda ihtiyaç ve öncelik analizi yaparak, yeni çalışma takvimi oluşturmalıyız.

3- İnşaatlarımızda kullandığımız malzemeleri mümkün olduğunca yerli ürün tercih etmeliyiz.

4- Yabancılara ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımıza yönelik konut projeleri geliştirmeliyiz.

5- Konut satış kampanyalarımızı kesinlikle TL cinsinden yapmalıyız.

6- Aşırı değer kazanan döviz ve altından kazanım elde eden vatandaşlarımıza yönelik kampanyalar düzenleyerek, ellerindeki döviz ve altınların iç piyasaya tekrar girmesine katkı sağlamalıyız.

7- Haksız ve usulsüz rekabetten uzak durmalıyız.

8- Meslektaşlarımızdan yurtiçi ve yurtdışında iş yapanların dışarıdaki ve içerdeki döviz cinsinden olan paralarını ivedilikle TL’ye çevirmeliyiz.

9- Gereksiz, hantal ve uzun vadeli inşaat yatırımlarından uzak durmalı, kaynakların daha ekonomik ve verimli kullanmalıyız.

10- Dalgalı kur artışı paniği ile fiyatların fırsatçılık yapılarak artırılmamalıyız.                                       

İMKON olarak devletten beklentimiz;

1- Müteahhitlik Hizmet Kanunu çıkartılarak, sektörün çürükleri ayıklanmalı sektörün belli bir disiplin içersinde daha dinamik çalışması sağlanmalıdır.

2- İnşaat sektörünün içerideki tıkanıklığı gidermek ve ülkemize döviz kazandırmasını sağlamak için daha etkin bir şekilde sektörün yurtdışı faaliyetleri desteklenmelidir.

3- Yabancıların konut alımını artırmak için; yabancılara oturma izni olan 1 milyon USD olan alım sınırının İspanya ve bazı AB ülkelerinde olduğu gibi 300 bin USD sınırına çekilerek yıllık 5 milyar USD olan yabancı alım payı 10-15 milyar USD Dolar'a çıkartılması teşvik edilmelidir.

4- İthal girdisi az olan büyük oranda yerli üretim olan demir ve çimento fiyatlarının dış manipülasyondan kurtarıp, yerli tüketici inşaat sektörüne daha uygun fiyat aralığına satışı sağlanmalıdır.

5- Kamu müteahhitlerine 2017 fiyat farkları bir kararname ile bir an önce verilmelidir.

6- Aşırı kur artışından dolayı ithal ürüne dayalı aciliyeti ve önceliği olmayan inşaat yatırımlarının bir süreliğine ertelenmelidir.

7- İhalelerin adilliği ve şeffaflığı tam olarak sağlanarak, inşaat sektöründe iş ve pazar payı adilce paylaştırılmalıdır.

8- Sıfır konut satışlarından tapu harçları sıfırlanarak, biriken konut stokunun eritilmelidir.

9- Çin, Kore, ABD ve İtalya’nın kendi müteahhitlerini yurt dışında desteklediği gibi Türk inşaat sektörünün aynı şekilde desteklemelidir.

10-) İnşaat sektörünü ilgilendiren bütün bu maddelerin sektörün statükoları ile değil; sektörün bizzat kendisi ve geniş sektör temsilcileri ile birlikte kurgulanarak uygulanmalıdır.

İMKON'UN ÇAĞRISINA ELMÜTDER'DEN DESTEK

Başkan Avcıl, Türkiye'nin, güçlü ve dinamik ekonomisi ve milli duruşu ile kendisine yönelik saldırıların üstesinden geleceğini belirterek, "Ülkemiz ve geleceğimiz dolardan değerlidir. Müteahhitlerimizden ellerindeki dövizlerini bozdurmalarını, ülkelerine ve geleceklerine sahip çıkmalarını önemle bekliyoruz" ifadelerini kullandı. Avcıl, aynı zamanda yönetim kurulu üyesi olduğu İMKON'un çağrısına tam destekte bulundu ve "Değerli müteahhitlerimizden ellerindeki dövizlerini bozdurmalarını ülkelerine ve geleceklerine sahip çıkmalarını önemle bekliyoruz. İnşaatlarımızda kullandığımız malzemeleri mümkün olduğunca yerli ürün tercih etmeliyiz. Haksız ve usulsüz rekabetten uzak durmalıyız. Gereksiz, hantal ve uzun vadeli inşaat yatırımlarından uzak durmalı, kaynakların daha ekonomik ve verimli kullanmalıyız. Dalgalı kur artışı paniği ile fiyatların fırsatçılık yapılarak artırılmamalıyız” dedi. Bülten Haber

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TOPRAK'TAN 'DEVAM' KARARI
TOPRAK'TAN 'DEVAM' KARARI
ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAK
ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAK