Advert

Akılcı laboratuvar kullanımı eğitimi düzenlendi

Akılcı laboratuvar kullanımı eğitimi düzenlendi
Akılcı laboratuvar kullanımı eğitimi düzenlendi İzzet TUMAY
Bu içerik 147 kez okundu.

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, il genelinde faaliyet gösteren ve bünyesinde tıbbi laboratuvar bulunduran kamu kurum ve özel kuruluşlarda görevli Laboratuvar birim sorumlusu uzman doktorlar ve diğer çalışanlarına yönelik "Akılcı Laboratuvar Kullanımı Eğitimi" düzenledi.

Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Cihan Tekin başkanlığında, İl Sağlık Müdürlüğü Sosyal Tesisleri Toplantı Salonu’nda yapılan eğitime; Sağlık Hizmetleri Şubesi Birim Sorumlusu Dr. Saliha Çakmak ve il genelindeki özel ve kamuya ait sağlık tesisleri bünyesinde faaliyet gösteren tıbbi laboratuvar birim sorumlusu uzman hekimler ve diğer sağlık çalışanları katıldı.

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından tıbbi biyokimya tıbbi mikrobiyoloji ve tıbbi patoloji laboratuvarlarını kapsayan “Akılcı Laboratuvar Kullanımı Projesi” amaçları doğrultusunda düzenlenen eğitim toplantısında; hastaya doğru tanı konulmasını sağlamak, test sonuçlarının klinik yararlılığını arttırmak, hastaya verilen tetkik sonuç raporlarının standardizasyonunu sağlamak, gereksiz test istemini önlemekle beraber klinisyen hekim ile tıbbi laboratuvar uzmanı arasında iletişimin sağlanması konusunda katılımcılara çeşitli bilgiler verildi. Bülten Haber

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elmar'dan veda mesajı
Elmar'dan veda mesajı
10 tane ruhsatsız tabanca ile yakalandı
10 tane ruhsatsız tabanca ile yakalandı