Advert

Rektör Demirdağ: 4 diploma birden alabilirler

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Rektör Demirdağ: 4 diploma birden alabilirler
Rektör Demirdağ: 4 diploma birden alabilirler İzzet TUMAY
Bu içerik 746 kez okundu.

Öğrencilerin Fırat Üniversitesi'ni seçmek için birçok nedeninin bulunduğunu belirten Rektör Demirdağ:

4 diploma birden alabilirler

İrfan ARSLAN / 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı öncesi yapılan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı sonuçlarına göre bu sınavda başarılı olan öğrencilerin tercih sürecinin devam ettiğini belirten Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, öğrencilerin Fırat Üniversitesi'ni tercih etmelerinin kendi lehine sonuç vereceğini söyledi.

“Biz tercih yapma sürecinde olan öğrencilere Fırat Üniversitesi'ni seçmeleri çağrısında bulunurken, üniversitemizin sağladığı birçok avantajlardan faydalanmalarını istiyoruz” diyen FÜ Rektörü Prof. Dr. Demirdağ, Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nin dünya sıralamasında 400, ülke sıralamasında 6. sırada yer aldığını, öğrencilerin barınma sorununa çözüm getirilmesi için kampus çevresinde KYK’ya ait 5 bin 530 kişilik 4 adet erkek, 4 bin 490 kişilik 5 adet kız yurdu bulunduğunu,1500 kişilik bir yurt inşaatının da tamamlanmak üzere olduğunu, öğrencilerinin ikili anlaşmalar kapsamında değişim programları kapsamında 130 üniversite ile anlaşmalarının bulunduğunu, Kampus ve şehir hayatının birlikte yaşanabildiği ender üniversiteler arasında yer aldığını ve ülkemizdeki üç havaalanına sahip üniversiteden biri olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Demirdağ şöyle konuştu: “Üniversitemizde kendi alanlarında elik Öğretim Üyelerimiz öğrencilerimizin en iyi şekilde yetişmesi için gayret göstermektedirler. Fırat Üniversitesi geniş kampusu ile huzur ve güven ortamında eğitim vermektedir. Ülkemizdeki birçok üniversite gibi bizim de birçok avantajımız var. Üniversitemizi tercih eden bir öğrenci öğretim süresini uzatmadan, aynı süre içinde Anadal diploması, Çift Anadal diploması, başta ABD olmak üzere diğer ülkelerdeki partner üniversiteler ile yürütülen ortak programlar ile partner üniversitenin diploması, AB diploma eki olmak üzere dört diploma alabilirler. Mühendislik Programlarımız, Veteriner Fakültemiz ile Tıp Fakültemiz TAPDAD tarafından Kasım 2023’e kadar Avrupa’ya akredite edilen Türkiye’nin doğusundaki tek üniversitedir. Üniversitemiz tam da sloganındaki gibi 'Yarının Üniversitesi'dir."

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TOPRAK'TAN 'DEVAM' KARARI
TOPRAK'TAN 'DEVAM' KARARI
ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAK
ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAK