Advert

Hayırsever iş adamı Sürücü hayatını kaybetti

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Hayırsever iş adamı Sürücü hayatını kaybetti
Hayırsever iş adamı Sürücü hayatını kaybetti İzzet TUMAY
Bu içerik 625 kez okundu.

Hayatını Maden ve Madenli öğrencilere adayan İsmail Sürücü hayatını kaybetti. Merhum İsmail Sürücü, Maden’de eğitim alanında yaptığı yatırımlar ve öğrencilere verdiği burslarla biliniyordu.

İsmail Sürücü… Maden’de doğmuş, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi bölümünden mezun olmuştu. Kurduğu tekstil firmasında kendi tasarımı ile markasını oluşturup Rusya ağırlıklı birçok ülkeye ihracat yapardı. Doğduğu Maden’i hiç unutmadı. Ve hayatı boyunca Maden’e çok ciddi eğitim yatırımları yaptı.

MADEN’E SPOR SALONU YAPTIRMIŞTI

Çocukluğunda yaşadığı Maden ilçesinde düz alan olmadığından damlarda top oynamaktan çektiği çileye inat, Maden YİBO’ya çocuklar çocukluğunu yaşasın diye spor solunu yaptırdı. Maden Atatürk İlkokulu'nu kendi mimarına yaptırdığı proje ile yöneticiliğini yaptığı Madenliler Derneği aracılığıyla topladığı parayı başlangıç ödeneği yaparak, Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü'ne eski binayı yıktırıp yeniden yaptırdı.

ÖĞRENCİLERİ DERSHANEYE GÖNDERMİŞTİ

2003-2011 yılları arasında Maden’in köy okullarında okuyan öğrencileri hafta sonu şehir merkezi dershanelere gönderip sınavlara hazırlardı.

Her yıl İstanbul’da topladığı okul araç-gereci ve sınavlara hazırlık materyalini Maden’in köy okullarına Musa Salman ve rahmetli Kamil Kırbaç ile birlikte köy köy dolaşıp dağıtırdı. Her yıl onlarca Madenli üniversite öğrencisine burslar verirdi.

Eğitim alanında yaptığı ciddi yatırımlarla bilinen hayırsever iş insanı İsmail Sürücü hayatını kaybetti. Merhum Sürücü için İstanbul Kozyatağı Modern Mehmet Çavuş Camisi’nde cenaze namazı kılındı. Merhum Sürücü kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi.

Elazığ Eski Milli Eğitim Müdürü, Atatürk Araştırma Merkezi Başkan Yardımcısı Nihat Büyükbaş da merhum İsmail Sürücü ile ilgili bir mesaj yayımladı. Merhum Sürücü’nün Maden’e yaptıklarını anlatan Büyükbaş, “Mekanın cennet olsun gönül dostu, eğitim hayırseveri İsmail Sürücü. İsmin Maden Asım Sürücü YİBO’da, Maden Atatürk İlkokulu'nda, burs verdiğin, sınavlara hazırladığın, Madenli çocukların yüreğinde ebediyen yaşayacaktır, onların duaları ebedi istirahatgahında hep seninle olacak. Ailesine, yakınlarına sevenlerine başsağlığı diliyorum” dedi. Medya grubumuz olarak hayırsever iş adamı merhum İsmail Sürücü’ye Allah’tan rahmet kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz. Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TOPRAK'TAN 'DEVAM' KARARI
TOPRAK'TAN 'DEVAM' KARARI
ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAK
ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAK