Advert

Dil ve Konuşma Terapisi semineri verildi

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Dil ve Konuşma Terapisi semineri verildi
Dil ve Konuşma Terapisi semineri verildi İzzet TUMAY
Bu içerik 342 kez okundu.

Mavi Kardelen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Mavi Işık Otizm Derneği, özel eğitim veren hocalara seminer düzenledi.

Mavi Kardelen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Mavi Işık Otizm Derneği işbirliğinde özel eğitim öğretmenlerine dil ve konuşma terapisi ile özel eğitim semineri düzenlendi. 2 gün süren seminerde İstanbul ve İzmir’den gelen uzmanlar eşliğinde eğitim verildi.

Dil ve konuşma terapisti Mehmet Ongun, “Özele gereksinimi olan çocuklarda dil ve konuşma terapisi ve özel eğitim konulu seminer veriyoruz. Elazığ’da böyle bir organizasyon yapan Mehmet beye, Bedrettin beye ve Nurullah beye teşekkür ediyorum. Bizi buralarda ağırladılar ve bizi Elazığ’daki öğretmenlerimizle buluşturdukları için teşekkür ediyorum” dedi.

Özel eğitim uzmanı Serge Özdemir, “Bugünku seminerde duyu, bütünleme, floortime ve benzeri yaklaşımları anlatıyorum. Otizmli çocuklarda kullanılan davranış teknikleri yerine beyin ve onu şekillendiren yöntemler üzerinden bahsediyoruz. Genelde Türkiye’de ve Dünya’da davranışı şekillendiren yöntemler devam ediyor ama artık günümüz koşullarında beyni yeniden şekillendiren davranış yerine çocuğun davranışlarına yön veren, beyni eğiten eğitimler çok daha popüler olmakta. Hem daha çabuk sonuç veriyor hem daha keyifli oluyor” ifadelerinde bulundu.

Mavi Kardelen Rehabilitasyon Merkezi sahibi ve Mavi Işık Otizm Derneği Başkanı Mehmet Emrem, “İki gün boyunca özel eğitim alanında hizmet veren hocalarımıza hem otizm alanında hem dil konuşma alanında yetersizliklere nasıl çözüm üretilir ve bu alanda yeni yöntem ve modeller hususunda çeşitli bilgilendirmeler yapıyorlar. Özellikle Mavi Kardelen Rehabilitasyon Merkezi ve Mavi Işık Otizm Derneği olarak özel eğitim alanında her yıl bu tarz etkinliklere ve çalışmalara yer vermekteyiz ve bunun daha anlamlılığı noktasında özellikle davetlerimize icabet eden kıymetli uzman arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi. Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖĞRENCİLERİN ‘ERİK’ DALI OYUNU BEĞENİ TOPLADI
ÖĞRENCİLERİN ‘ERİK’ DALI OYUNU BEĞENİ TOPLADI
BIÇAKLI SALDIRIDA ÖLDÜRÜLEN ANNENİN OĞLU DA ÖLDÜ
BIÇAKLI SALDIRIDA ÖLDÜRÜLEN ANNENİN OĞLU DA ÖLDÜ