Advert

MNHRP 4. DENETİM MİSYON TOPLANTISI YAPILDI

MNHRP 4. DENETİM MİSYON TOPLANTISI YAPILDI
MNHRP 4. DENETİM MİSYON TOPLANTISI YAPILDI İzzet TUMAY
Bu içerik 154 kez okundu.

Orman Genel Müdürlüğü Koordinatörlüğünde Elâzığ Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan ve Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu (IFAD) tarafından finanse edilen Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi (MNHRP) 4. Denetim Misyon Toplantısı gerçekleştirildi.

Genel Müdürlük Ağaçlandırma Dairesi Başkanı ve Merkezi Odak Noktası İbrahim Yüzer,  Orköy Daire Başkanı Ahmet Başkan, Elazığ Orman Bölge Müdürü ve Taşra Uygulama Birimi Yöneticisi Ziya Polat, Bölge Müdür Yardımcısı ve Saha Yöneticisi Halim Özdemir, Planlama ve Değerlendirme Şube Müdürü ve Proje'nin OGM Sorumlusu M. Metin Avşaroğlu, Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü İzleme & Değerlendirme Birimi'nden Serpil Acartürk ve Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu (IFAD)'dan 6 kişilik ekip, Elazığ-Muş-Bingöl illerindeki Proje İl Ekipleri, İşletme Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü'ndeki ilgili personellerin katılımıyla  4. Denetim Misyon çalışmaları yapıldı.

Elazığ, Bingöl ve Muş illerine yapılan arazi ziyaretinde projeden faydalanan köylülerle görüşmeler yapılarak, ormancılık ve toprak muhafaza faaliyetleri, proje kapsamında inşa edilen köy fırınları, çeşmeler, ahır iyileştirmeleri, hane izolasyonu, güneş enerjisi, seralar ve meyve bahçeleri gibi yatırımlar yerinde incelendi.

Genel Müdürlüğün değerlendirme toplantısıyla arazi uygulamaları ele alınarak, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu. IFAD Denetim Misyonu proje faaliyetlerinin başarılı bir şekilde yürütüldüğünü belirterek proje ekibine teşekkür etti. Bülten Haber

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gakgoş sahasında 'ES'ti!
Gakgoş sahasında 'ES'ti!
Ergin, Yurtbaşı için ‘ben de varım’ dedi
Ergin, Yurtbaşı için ‘ben de varım’ dedi