Advert

Karahan: 63 bin parselde çalışma yapıldı

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Karahan:  63 bin parselde çalışma yapıldı
Karahan:  63 bin parselde çalışma yapıldı İzzet TUMAY
Bu içerik 398 kez okundu.

Elazığ'daki tarımsal arazilerin daha verimli üretim yapması adına yapılan toplulaştırma çalışmalarının devam ettiğini belirten Karahan:

63 bin parselde çalışma yapıldı

İrfan ARSLAN / Elazığ’da tarımsal alanların daha verimli kullanılması adına yapılan toplulaştırma çalışmalarının devam ettiği açıklandı. 2013 yılında başlayan toplulaştırma çalışmaları kapsamında bugüne kadar Uluova ile Kovancılar ve Karakoçan ilçelerinde toplam 63 bin 100 parselde toplulaştırma çalışmalarının yapıldığı bildirildi.

Elazığ Tarım ve Orman İl Müdürü Turan Karahan, arazi toplulaştırma çalışmalarının yanında mera ıslahı çalışmalarının da devam ettiğini belirterek şunları söyledi: “Bakanlığımızın son 15 yıllık çalışma süreci içinde en önemli projelerinden biri miras kanunu yoluyla bölünmekte olan ve küçük parçalara bölünmüş, işlenmesi zor, rantabl olmayan ve üreticiyi ciddi anlamda zor durumda bırakan küçük işletme ve küçük parsellerin tekrardan birleştirilmesi, bütünleştirilmesi ve tarımsal mekanizasyona uygun hale getirilmesidir. Ekilecek olan ürünlerden daha fazla verim ve ürün alınması noktasında bir çalışma ve proje başlatıldı.

İlimizdeki tarımsal alanların daha verimli kullanılmasını sağlamak adına 2013 yılında başlatılan arazi toplulaştırma çalışmaları kapsamında Uluova Arazi Toplulaştırma ve Tarla içi Geliştirme projesi kapsamında 55 bin parsel alanda çalışmalar yapılmış, bu çalışmalar sonucunda iki köyde yer teslimi yapılmış bulunuyor. 8 köyde ise parsel planları 3. askıya çıkarılmış olup diğer köylerde 3. askı çalışmaları devam etmektedir. Bu çalışmalar karşılığında 20,5 milyon TL ödeme yapılmıştır. Bu toplulaştırmada yaklaşık 240 bin dönüm arazide toplulaştırma gerçekleşti.

Kovancılar-Karakoçan arazi toplulaştırma ve Tarla İçi Geliştirme projesi kapsamında ise 8 bin 100 parsel alanda çalışma yapılmış, bu çalışmalar sonucunda 25 köyde 2. askı, 3 köyde 3. askı çalışmaları tamamlanmıştır. Bu proje de yapılan çalışmalara 7.7 milyon TL ödeme yapılmış bulunuyor. Karakoçan ve Kovancılar bölgesinde de 142 bin dönüm arazide toplulaştırma çalışması yapıldı.

Bu çalışmaların yanında yine ilimizde başlatılan mera ıslah çalışmaları kapsamında 21.570 dekar mera alanında ıslah çalışmaları tamamlanmış bulunuyor. Bu alandaki çalışmalarımız kapsamında 23.484 dekar alanda ıslah çalışmaları devam etmektedir.

İlimizde yapılan bu çalışmalardaki tek amaç tarımsal alandaki üretimi artırmak ve bunun yanında hayvancılığın gelişmesine katkı sağlamak.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖĞRENCİLERİN ‘ERİK’ DALI OYUNU BEĞENİ TOPLADI
ÖĞRENCİLERİN ‘ERİK’ DALI OYUNU BEĞENİ TOPLADI
BIÇAKLI SALDIRIDA ÖLDÜRÜLEN ANNENİN OĞLU DA ÖLDÜ
BIÇAKLI SALDIRIDA ÖLDÜRÜLEN ANNENİN OĞLU DA ÖLDÜ