Advert

Genç Çiftçi Projesi kapsamında arıcılara kovan dağıtıldı

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Genç Çiftçi Projesi kapsamında arıcılara kovan dağıtıldı
Genç Çiftçi Projesi kapsamında arıcılara kovan dağıtıldı İzzet TUMAY
Bu içerik 363 kez okundu.

Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü kampüsünde, Genç Çiftçi Projesi kapsamında arı sütü ve arıcılık yapacak 5 çiftçiye kovan dağıtımı yapıldı.

Dağıtım törenine İl Müdürü Turan Karahan, Su Ürünleri Araştırma Müdürü Özkan Özbay, TKDK İl Koordinatörü İbrahim Sertaç Yılmaz, şube müdürleri, STK temsilcileri, teknik personel ve çok sayıda çiftçi katıldı.

İl Müdürü Karahan, "Bakanlığımız tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve genç kırsal nüfusun istihdamına katkıda bulunmak amacıyla Genç Çiftçi Projelerinin Desteklemesi Programı'nı uygulamaya koymuştur. Üç yıl önce başlayan projede bugüne kadar ilimizde 600'ün üzerinde gencimize istihdam alanı oluşturulmuş, bu kapsamda 20 milyon civarında hibe desteği verilmiştir.

Arıcılık konulu projesi destek almayı hak eden genç çiftçilerimize, dağıttığımız kovanların çiftçilerimize bereketli kazançlar getirmesini diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Son yıllarda arıcılara yönelik verilen kredi ve hibe desteklerinden bahseden Birlik Başkanı Fırat Canbay ise, “Tarım ve Orman Bakanlığı'nın uygulamış olduğu Genç Çiftçi Projesi bölgedeki arıcılığın gelişmesine önemli katkısı olmuştur. Proje ile dağıtılan elektrikli bal süzme makinesi, dinlenme ve sır alma makinesi ile arıcılar teknik donanıma sahip olmuştur. Böyle bir projeyi gerçekleştirdikleri için başta Tarım ve Orman Bakanlığı ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne birliğim ve şahsım adına teşekkür ediyorum” diye konuştu. Bülten Haber

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TOPRAK'TAN 'DEVAM' KARARI
TOPRAK'TAN 'DEVAM' KARARI
ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAK
ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAK