Advert

Rektör Demirdağ: Yeni bölümlerimiz de eğitime başlayacak

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Rektör Demirdağ: Yeni bölümlerimiz de eğitime başlayacak
Rektör Demirdağ: Yeni bölümlerimiz de eğitime başlayacak İzzet TUMAY
Bu içerik 591 kez okundu.

2018-2019 eğitim-öğretim yılının 24 Eylül'de başlayacağını belirten FÜ Rektörü Prof. Dr. Demirdağ:

Yeni bölümlerimiz de eğitime başlayacak

İrfan ARSLAN / Fırat Üniversitesi'nde 2018-2019 eğitim-öğretim yılı 24 Eylül Pazartesi günü başlanacak. Yeni akademik yılda üniversitelerinde yeni bölümlerin de eğitime başlayacağını belirten Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, “Şu anda 46 bin öğrencimiz var. Ek kontenjandan da yaklaşık olarak 1200 öğrencinin kayıt yaptırmasını bekliyoruz. Böylece 47 bini aşkın öğrenci üniversitemizde eğitim ve öğretime katılacak” dedi.

Üniversitenin bazı fakültelerinde eğitim ve öğretimin başladığını belirten Rektör Prof. Dr. Demirdağ, “Üniversitemizin Tıp, Veteriner ve Dişçilik fakültelerinde eğitimlerini devam ettiren öğrencilerimizin bir bölümü eğitimlerine başladı. Bu fakültelerimizde eğitim programı diğer fakültelerimize göre farklı. Bu nedenle eğitimlerine başladılar. Üniversitemize bu yıl kayıt yaptırma hakkını kazanan öğrencilerimizin çok büyük bir bölümü kayıtlarını yaptırdı. Açık kalan kontenjan sayımız yaklaşık, fakültelerimiz, yüksek okullarımız, MYO’lar dahil 1200 civarında. Bu kontenjanlar için de önümüzdeki günlerde kayıtlar açılacak ve tercih yapan öğrencilerin kayıtları yapılacak. Üniversitemizde eğitim alan yabancı öğrenci sayısı bu yıl kayıt yaptıranlar ile birlikte 1350’ye yükselmiş bulunuyor. Bu eğitim ve öğretim yılında üniversitemiz bünyesinde yeni bölümler açıldı. Aralarında İngilizce öğretmenliği, rehberlik, sivil havacılık gibi yaklaşık 10 yeni bölüm eğitim ve öğretime başlayacak. Yine üniversitemiz bünyesinde açılması için Senato kararı aldığımız hukuk ve eczacılık fakülteleri için YÖK’ün kararını bekliyoruz. Üniversitemizin yeni akademik yılına başlaması için yapılmasını planladığımız açılış töreni ile ilgili hazırlıklarımız sürüyor. Bu hazırlıklarımız tamamlandığı zaman kamuoyu ile paylaşacağız” diye konuştu.

Fırat Üniversitesi 9 fakülte, 5 enstitü, 3 yüksek okul, 9 MYO ile eğitim veriyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TOPRAK'TAN 'DEVAM' KARARI
TOPRAK'TAN 'DEVAM' KARARI
ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAK
ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAK