Advert

Vali Kaldırım: Yatırımlar hız kesmeden sürüyor

Vali Kaldırım: Yatırımlar hız kesmeden sürüyor
Vali Kaldırım: Yatırımlar hız kesmeden sürüyor İzzet TUMAY
Bu içerik 182 kez okundu.

Ekonomik saldırıların Elazığ'daki yatırımları etkilemeyeceğini belirten Vali Kaldırım:

Yatırımlar hız kesmeden sürüyor

İrfan ARSLAN / Elazığ’da yapılan ve yatırım çalışmaları devam eden projelerin hız kesmeden yapılmasına devam edildiği açıklandı.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, ülkemize yönelik başlatılan ekonomik saldırıların ildeki yatırımların hızını kesmeyeceğini belirterek, “Devletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetimiz olaya en hassas şekilde yaklaşıyor ve gerekli tedbirleri alıyor. Biz de ilimizdeki yatırım ve projeleri hız kesmeden üstüne koyarak kararlı bir şekilde sürdürüyoruz” dedi.

Son günlerde ülkemizde dönük ekonomik saldırılara dikkat çeken Vali Kaldırım, gazetemize özel yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: "Son dönemde ülkemize yöneltilen ekonomik saldırı karşısında ülkemiz ve ülkemizi yönetenler gerekli tüm tedbirleri alarak bu saldırı karşısında dik durmaktadırlar. Elazığ’da her dönemde devletini sahiplenme alışkanlığı bu saldırı karşısında dik bir duruşla devam etmektedir. Devletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetimiz olaya en hassas şekilde yaklaşıyor ve gerekli tedbirleri alıyor. Biz de ilimizdeki yatırım ve projeleri hız kesmeden üstüne koyarak kararlı bir şekilde sürdürüyoruz. Hem kamu hem de özel sektör yatırımlarımız hız kesmeden devam etmektedir. Gerek yerli gerekse yabancı yatırımcıların ilimize yoğun ilgisi ve yatırım talebi devam etmektedir.

İlimizde başlatılan çalışmaların yanında başlatılması planlanan yatırımlar da önümüzdeki aylarda yatırıma dönüşmeye başlayacaktır. 2. OSB, Hayvan OSB, Baskil OSB gibi yatırımlarımız ilimize kazandırılacaktır. Mevcut OSB’deki işyerlerinde yaptığımız ziyaretlerde iş yeri sahiple kararlı bir şekilde üretimlerini devam ettirmektedirler. Yapılan çalışmalarımız tamamlandığında yaklaşık 3500- 4000 vatandaşımız istihdam edilecek.

Bu arada ilimizde haksız kazanç temin etmek isteyenlere karşı da Ticaret İl Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan 18 kişilik denetim ekibimiz gerekli denetimleri yaparak, bu yöndeki uygulamaları hızlıca tespit ederek gerekli yaptırımların uygulanmasına başlamış bulunuyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti'nin her zaman güçlü olması ve vatandaşlarına güven vermesi hepimizin ortak amacıdır. Biz bu nedenle tüm vatandaşlarımızın yaşatılmak istenen spekülasyonlara karşı iradelerini ortaya koyarak çalışmalarını sürdürmelerinin yapılan saldırının bertaraf edilmesine katkı sağlayacağını belirtiyoruz.

Hemşerilerimiz her konuda müsterih olsunlar ve devletimize güvensinler. Ülkemiz bu saldırının da üstesinden gelecektir.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gakgoş sahasında 'ES'ti!
Gakgoş sahasında 'ES'ti!
Ergin, Yurtbaşı için ‘ben de varım’ dedi
Ergin, Yurtbaşı için ‘ben de varım’ dedi