Advert

Emlakçılar Odası Başkanı Albayrak: Herkes kendi işini yapsın!

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Emlakçılar Odası Başkanı Albayrak:  Herkes kendi işini yapsın!
Emlakçılar Odası Başkanı Albayrak:  Herkes kendi işini yapsın! İzzet TUMAY
Bu içerik 360 kez okundu.

Emlakçılar Odası Başkanı Hakan Albayrak, hem emlakçıların yaşadığı sorunlara hem de Elazığ’daki imar problemine değindi.

Günümüzde ev fiyatları cep yakıyor. Alanlarında satanlarında yüzü gülmüyor. Emlakçılar Odası Başkanı Hakan Albayrak Elazığ’da ev fiyatlarının neden yüksek olduğuna ve buna nasıl çözüm bulunması gerektiğine değinerek, “Piyasaların düşürülmesi için, en başta en büyük adımı Elazığ Belediyesi’nin atması gerekir. Bizim Elazığ kotayı doladurdu. Yeni yerlere imarların açılması lazım. Elazığ’ımızda da bu alan çok. Mesela örnek veriyorum bir Cip tarafı, Harman Tepe, Keban Yolu, Aşağı Demirtaş… İmara açılacak çok yer var. Bu yüzden imara açılınca fiyatlar otomatikman düşer. İmara açılmadığı zaman müteahhitler bir yerde tıkalı kalıyor o zaman ne oluyor eskiden %30’la aldığı yerleri şu an %45’le almış oluyor. Bunu da otomatikman evin üstüne yansıtıyor. Zaten düşüşlerle uğraşıyoruz her taraftan üstümüze geliyorlar. Dolar artıyor, demire zam geldi buna zam geldi. Bu fırsatçıları bizim Elazığ Belediyesi’nin halletmesi lazım. Bazı yerleri imara açması lazım. Çünkü niye imara açılacağı zaman millet yastık altındaki paralarını çıkartıp otomatikman ne yapacak getirip o parayı bağlayacak” dedi.

Başkan Albayrak, emlakçıların yaşadığı sıkıntılara değindi ve diğer esnafların emlakçılara karşı daha duyarlı olmasını isteyerek, “Bizler vatandaş geldiği zaman o vatandaşa nereden uygun ve iyi daire alabiliriz biz bunları araştırıyoruz, bunlara bakıyoruz. Ama şimdi devlet dairesinde çalışan olur, başka bir esnaf olur, bunların hiç birini bilmez. Bir de ayriyeten Elazığ’da esnaflar bunlar baklavacı, çerezci, kırtasiyeci olur, camına yazıyor ki satılık daire, bunların böyle bir hakkı yok. Biz bunlar 2-3 seneden beri söylüyoruz beledi-yede üstüne düşen görevi yapmıyor. Çünkü neden bu onların görevi, kanunen onların hakkı. Biz esnafa gidip söylüyoruz, satılık daire, dükkan. Burada devletin vergisini çalıyorlar, bizlerin hakkını yiyorlar. Bunlar hoş şeyler değil. Biz istiyoruz herkes kendi mesleğini yapsın” diye kaydetti.

Ekmeğin ekmekçiye verilmesi gerektiğini vurgulayan Albayrak, “Elazığlı hemşerilerime sesleniyorum, artık ekmeği ekmekçiye verin. Şimdi biz emlak işi yaptığımız için kesin bu kendisi için söylüyor ama öyle bir şey yok. Emlakçıda yapılan bir işte sorun çıkma işi çok az. Emlakçı tapudan belediyeden her yerden bu işi tek tek geçiyor soruyor yapıyor”ifadelerinde bulundu.

'HERKES KENDİ İŞİNİ YAPSIN'

Belediyenin yaşadıkları soruna çözüm bulmasını isteyen Albayrak, “Belediye gezsin esnafı. Ayakkabıcı dükkânına satılık daire yazılır mı, satılık tarla yazılır mı? Bunları kontrol etsin. Biz bundan sonra gerekli yerlere müracaatlarımızı yapacağız. Bunlarda bilinsin. Bir devlet memuru emlak işi yapıyorsa, bunlarda sizin aracılığınızla bunu işitsinler ki sonra ben bilmiyordum, etmiyordum demesinler. Biz onların isimlerini tek tek bildireceğiz. Ve kendileri de biliyor ki yaptıkları suç, görevden alınma gibi bir durumu var. Kendileri de biliyor. Biz bunların isimlerini tek tek vereceğiz. Herkes kendi işini yapsın” dedi. Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TOPRAK'TAN 'DEVAM' KARARI
TOPRAK'TAN 'DEVAM' KARARI
ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAK
ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAK