Advert

Elazığ Ticaret İl Müdürü Öztürk: Dürüst esnafın tedirgin olmasına gerek yok

Elazığ Ticaret İl Müdürü Öztürk: Dürüst esnafın tedirgin olmasına gerek yok
Elazığ Ticaret İl Müdürü Öztürk: Dürüst esnafın tedirgin olmasına gerek yok İzzet TUMAY
Bu içerik 208 kez okundu.

Elâzığ Ticaret İl Müdürü Bilal Öztürk, son günlerde kamuoyu gündemini meşgul eden girdi maliyeti ve döviz kuru artışı gibi fiyat değişimlerinden dolayı bir basın açıklaması yaptı.

Öztürk açıklamalarında şunlara yer verdi: “Son günlerde kamuoyu gündemini meşgul eden girdi maliyeti ve döviz kuru artışı gibi fiyat değişimlerinden etkilenmemesine rağmen bu durumlardan etkileniyormuş gibi hareket ederek tüketiciye sunulan mal veya hizmetin satış fiyatında haklı bir gerekçe olmaksızın artış yapılması, Ticaret Bakanlığımızca aldatıcı ticari uygulamalar kapsamına alınmıştır.

Söz konusu düzenlemeyle Ticaret İl Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan 18 kişilik denetim ekibimiz gerekli denetimleri yaparak, bu yöndeki uygulamaları hızlıca tespit ederek gerekli yaptırımların uygulanması hususunu Reklam Kurulu'na bildirecektir.

Esnaf odalarının ve Tüketici Hakem Heyeti'nin bağlı olduğu bir Müdürlük olarak gerek esnafımızı gerek tüketicilerimizi korumak, fahiş fiyat artışlarının arka planında yer alan aktörleri gün yüzüne çıkarmak öncelikli amacımızdır. Dürüst esnafımızın tedirgin olmasına gerek yoktur. Hedefimiz halka kim haksızlık yapıyorsa onu ortaya çıkarmaktır. Böylelikle girdi maliyeti ve döviz kuru artışı gibi fiyat değişimlerinden etkilenmemesine rağmen bu durumlardan etkileniyormuş gibi hareket edenlerle ilgili daha etkin bir gözetim ve denetim sağlanacaktır.” Bülten Haber

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elmar'dan veda mesajı
Elmar'dan veda mesajı
10 tane ruhsatsız tabanca ile yakalandı
10 tane ruhsatsız tabanca ile yakalandı