Advert

AİLE HEKİMLİKLERİNDE ÜCRETSİZ CHECK-UP UYGULAMASI BAŞLADI

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
AİLE HEKİMLİKLERİNDE ÜCRETSİZ CHECK-UP UYGULAMASI BAŞLADI
AİLE HEKİMLİKLERİNDE ÜCRETSİZ CHECK-UP UYGULAMASI BAŞLADI İzzet TUMAY
Bu içerik 401 kez okundu.

Sağlık Bakanlığı tarafından ülke genelinde başlatılan “Risk Tarama Programı” kapsamında Elazığ İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Aile Sağlığı Merkezlerindeki Aile Hekimliklerinde ücretsiz check-up uygulaması başladı.

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 82 Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli 197 Aile Hekimliği Birimi tarafından ilimiz genelinde başlatılan check-up uygulaması, ücretsiz olarak yapılacak.

Başlatılan uygulama hakkında bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit Polat, “Sağlık Bakanlığımızın ülke genelinde başlatmış olduğu Risk Tarama Programı kapsamında ilimiz merkez ve bağlı ilçelerimizi kapsayacak şekilde Aile Sağlığı Merkezlerimizde tüm vatandaşlarımıza yönelik check-up uygulamasını başlatmış bulunmaktayız. Uygulama ile vatandaşların sağlık durumları hakkında muhtemel hastalıkları daha ortaya çıkmadan önlenmesi hedeflenmektedir. Bilindiği üzere Tüm vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden eşit yararlanma ve sağlık bir hayat sürdürme hakları vardır. Bu tarama programı sayesinde vatandaşlarımıza yaş, cinsiyet ve risk gruplarına göre check-up programlarında uygulanan kan basıncı, kan şekeri, kolesterol ve yağ düzeyleri, EKG (kalp grafisi), idrar tahlilleri, karaciğer ve böbrek fonksiyon testleri ile kanser taraması hizmetlerini vereceğiz." dedi.

Risk Tarama Programı kapsamında başlatılan check-up uygulamasının ücretsiz olduğunu belirten Doç. Dr. Polat, “Aile hekimlikleri toplumsal çevrenin sağlık üzerindeki etkilerini inceleyen, koruyucu hekimlik çalışmalarını yürüten, hastalıklara sebep olan etkenleri, bireylerin hastalanmasına meydan verilmeden bertaraf eden tıp alanıdır. Bunu gerçekleştirmek için de sağlığı kötüleştiren nedenleri ve toplumdaki hastalık risklerini ortadan kaldırma gibi sorumluluklarımız vardır. Bu amaçlar doğrultusunda müdürlüğümüze bağlı 82 Aile Sağlığı Merkezinde görevli 197 Aile Hekimliği Birimimizde rahatlıkla yapılan Risk Tarama Programına vatandaşlarımızın önemli düzeyde ilgi gösterecekleri ve farkındalık oluşacağı kanaatindeyim. Bu hizmetten faydalanmak isteyen vatandaşlarımız internetten veya 182 numaralı Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden aile hekimlerinden randevu alarak, bu programdan istifade edebileceklerdir” diye konuştu.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖĞRENCİLERİN ‘ERİK’ DALI OYUNU BEĞENİ TOPLADI
ÖĞRENCİLERİN ‘ERİK’ DALI OYUNU BEĞENİ TOPLADI
BIÇAKLI SALDIRIDA ÖLDÜRÜLEN ANNENİN OĞLU DA ÖLDÜ
BIÇAKLI SALDIRIDA ÖLDÜRÜLEN ANNENİN OĞLU DA ÖLDÜ