Advert

Finans sektörü ile 2. istişare toplantısı yapıldı

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Finans sektörü ile 2. istişare toplantısı yapıldı
Finans sektörü ile 2. istişare toplantısı yapıldı İzzet TUMAY
Bu içerik 392 kez okundu.

Elazığ TSO tarafından organize edilen ve ilki temmuz ayında yapılan Finans Sektörü İstişare Toplantısı'nın ikincisi Elazığ TSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan ve Elazığ’da faaliyette bulunan banka ve finans sektörü temsilcilerinin katılımı ile Elazığ TSO Meclis Salonu'nda yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, banka ve finans sektörü temsilcilerine açık çağrıda bulunarak işletmelerin ve Elazığ’ın sahiplenilmesi talebinde bulundu. Arslan değerlendirmesinde şunlara yer verdi: “Çok değerli bankalarımızın ve finans kuruluşlarımızın yönetici ve temsilcileri bugün sizleri Odamızda ikinci kez ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. İlk toplantıda ilimizin en önemli sorunlarından birinin iletişimsizlik sıkıntısı olduğunu ifade etmiş ve bu konunun sürekli üzerine gideceğimizi söylemiştim. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik baskı nedeniyle et ve tırnak gibi olan finans ve iş dünyasının bu dönemde çok daha yakın işbirliği içinde olması ve iletişimini artırması gerektiğine inanmaktayız. Aynı gemide bulunan ve bu masanın etrafında bulunan tüm kesimler olarak yaşanan bu süreci en az hasarla atlatmak için birbirimizi iyi anlamalı ve ‘ben kendimi kurtarayım gerisi ne olursa olsun’ mantığından uzak şekilde riskleri paylaşmamızın önemli olduğunu görmekteyiz.

Üyelerimizden bankacılık sektörüyle ilgili olarak yoğun eleştiriler gelmekte ve bizden çözüm talebinde bulunmaktadırlar. İlimizde ikinci hatta üçüncü kuşak iş dünyasının içinde bulunan üyelerimiz var. Bu üyelerimizin çeklerinin, senetlerinin yazılması borçlarının temerrüde düşmesi ve ticari itibarlarının zarar görmesi bizlerin arzu etmediği bir durumdur.

Bankaların içinden geçmekte olduğumuz bu dönemde iş dünyasına daha fazla ilgi göstermesini, iletişimini kesmemesini, empati yapmasını ve küçük bir destek ile ayakta kalabileceğini gördüğü işletmeleri yalnız bırakmamasını istiyoruz.”

'YASTIK ALTI BİRİKİMLERİMİZİ EKONOMİNİN İÇİNDE DEĞERLENDİRELİM'

Arslan, iş dünyası ve tüm vatandaşlara da seslenerek, “Ülkemiz şu an içinden geçmekte olduğu bu krizi birlik, beraberlik ve dayanışma ile aşacaktır. Bunun için özellikle döviz ve altın olarak tasarrufa giden ya da yatırımının bir kısmını buraya aktararak yastık altı diye tabir ettiğimiz ekonominin dışında bekleten iş dünyası ve tüm vatandaşlarımızın bu birikimlerini mutlaka finans sektörüne aktarması bu dönemde çok büyük bir önem taşıyor. Bu birikimlerin Finans Sektörü kanalıyla iş dünyasına aktarılması, daha fazla üretim ve daha fazla istihdam olarak yine bu ülkeye geri dönecektir. Bu durumu tüm halkımız milli bir seferberlik olarak görmeli ve buna göre hareket etmelidir” ifadelerinde bulundu.

 

'BORÇLARI ÖTELEYİN ÖNERİSİ'

 

Elazığ TSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar da, yaşanan kriz ortamlarında finans sektörünün kendini koruma içgüdüsüyle iş dünyasının tümünü aynı kefeye koyarak hareket ettiğini belirterek şunları söyledi: “Temmuz ayı içerisinde yani ülkemizin ekonomik baskılara maruz kalmadığı dönemde yaptığımız toplantıya ilimizdeki tüm banka ve finans sektör temsilcileri katılmıştı. Bugünkü toplantıyı neredeyse yüzde 50 oranında daha az bir katılımla yapıyoruz. Bu durum zaten finans sektörününiş dünyasından kaçtığını gösteriyor. Başkanımızın ifade ettiği gibi biz aynı gemide bulunan ve aynı tarafta olan kitleyiz. İş dünyası finans sektörüne, finans sektörü de iş dünyasına muhtaçtır. Biz iletişimimizi keser ve iş dünyasını kendi kaderine terk eder isek, üretim, ihracat ve istihdamdan nasıl söz edebiliriz. Şunun altını özellikle çizmek istiyorum. Hiçbir banka, batacağına kanaat getirdiği bir firmaya kredi vermesin. Çünkü bu durum zaten iş dünyasını da zarar uğratıyor. Ama küçük bir destek ile ticari faaliyetini devam ettirecek olan firmaya da desteğini kesmesin. Bununla birlikte bugün istişare ettiğimiz iş dünyasının bankalara olan borcunun 2019 yılı Ocak ayına kadar uygulanabilir faiz artışı ile ötelenmesi ve buna hem kamu hem özel bankaların uyması noktasında bir girişim başlatacağız. TOBB öncülüğünde bu talebimizi Ticaret Bakanlığımıza götüreceğiz. Sizlerin iyi niyet ve çözümün bir parçası olma gayretinizden şüphemiz bulunmuyor. Amacımız birlik ve beraberlik içerisinde bu sıkıntılı günleri en az hasarla atlatarak, üretim ve istihdam çarklarını durdurmadan sürekliliğini sağlamaktır.” Bülten Haber

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖĞRENCİLERİN ‘ERİK’ DALI OYUNU BEĞENİ TOPLADI
ÖĞRENCİLERİN ‘ERİK’ DALI OYUNU BEĞENİ TOPLADI
BIÇAKLI SALDIRIDA ÖLDÜRÜLEN ANNENİN OĞLU DA ÖLDÜ
BIÇAKLI SALDIRIDA ÖLDÜRÜLEN ANNENİN OĞLU DA ÖLDÜ