Advert

'Dede Korkut Hikaye Yarışması' sonuçlandı

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
'Dede Korkut Hikaye Yarışması' sonuçlandı
'Dede Korkut Hikaye Yarışması' sonuçlandı İzzet TUMAY
Bu içerik 305 kez okundu.

Elazığ'da düzenlenen 1. Dede Korkut Hikaye Yarışması'nda dereceye giren isimler belli oldu.

Elazığ Belediyesi ve Bizim Külliye dergisi tarafından Türk hikayeciliğinin zengin ve güçlü arka planına dikkat çekmek, dil ve kültüre hizmet etmek, edebiyata yatkın öğrencileri teşvik etmek, dil ve kültüre hizmet amacıyla Türkiye genelinde öğrenci kategorisi ve yetişkin kategorisi olmak üzere Dede Korkut Hikaye Yarışması düzenlendi. Yarışma sonucunda dereceye girenler belli oldu. Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz dereceye girenlerin isimlerini açıkladı.

Hikaye yazma geleneğini teşvik etmek ve yeni nesilleri yazma eylemiyle daha yakın bir bağ kurmak amacıyla düzenlediklerini belirten Belediye Başkanı Yanılmaz, “Yarışmaya yetişkin kategorisinde 58, öğrenciler kategorisinde 17 olmak üzere toplam 75 hikâye katıldı. Jüri üyelerimiz tarafından büyük bir titizlikle değerlendirilen ve katılımcılar arasında gençler kategorisinde dereceye giren öğrencilerimiz Cevadi rumuzuyla Ahmet Yesevi Sosyal Bilimler Lisesi'nden Atakan Pektaş 'Görünmeyen Ruhlar Kaplar Geceyi'adlı hikayesiyle birinci, Miray rumuzuyla Mehmet Koloğlu Anadolu Lisesi'nden Miray Zeynep Taş 'Özgürlüğün Denizine Attığım Yumuşak Adımlar' adlı hikayesiyle ikinci, Huzur rumuzuyla İmam Efendi Kız Anadolu Lisesi'nden Dilara Arslan ise 'İsmet' adlı hikâyesiyle üçüncü olmuştur. Yetişkinler kategorisinde, Nebula rumuzuyla Hatay’dan Murat Çarboğa 'Göğün Işıktan Bozkırları' adlı hikayesiyle birinci, Kız Kulesi rumuzuyla İstanbul’dan Şeyma Kaya 'Hüzünler Saklayan Bahçemde Zaman' adlı hikâyesiyle ikinci, Kâtip rumuzuyla Kastamonu’dan Recep Çelik ise 'Yürek Kambur Kaldı' adlı hikayesiyle dereceye hak kazanmışlardır“ dedi.

Yarışmaya katılan hikayeleri kitaplaştırarak yazın hayatına da kazandıracaklarına ifade eden Yanılmaz, “Hikayenin ödül törenini de daha önce zikrettiğim 5-6 Ekim tarihlerinde şehir kültürü kültürlü şehir sempozyumu kapsamında düzenleyeceğimiz bir etkinlikle birlikte gerçekleştirmeyi planlıyoruz“ şeklinde konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'PALU ADINA ÖDÜLLER ALDIM'
'PALU ADINA ÖDÜLLER ALDIM'
UNUTULAN 28 SANTİMLİK 'STENT' 7 YIL SONRA FARK EDİLDİ
UNUTULAN 28 SANTİMLİK 'STENT' 7 YIL SONRA FARK EDİLDİ