Advert

Ucuz olsun diye çocuğunuzu riske atmayın!

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Ucuz olsun diye çocuğunuzu riske atmayın!
Ucuz olsun diye çocuğunuzu riske atmayın! İzzet TUMAY
Bu içerik 291 kez okundu.

Neslihan ÇARIKÇI / Okullarda eğitim öğretime başlanmasına sayılı günler kala çanta, defter, kalem, boya gibi ihtiyaçları karşılamak için vatandaşlar kırtasiyelere yöneldi.

17 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan 2018-2019 eğitim öğretim yılı öncesi anne ve babalar kırtasiyelerde ön hazırlık yapmaya başladılar.

Kırtasiye alışverişi yapacak vatandaşların kopya ürünlere ve kalitesiz üretimlere karşı dikkatli olması gerekiyor. Özellikle anne ve babaların aldıkları kırtasiye malzemelerinin orijinal ve çocuklarının sağlığına uygun ürünler olmasının önemini sürekli hatırlatan uzmanlar, Çocukların sağlığının her zaman her şeyden önemli olduğuna dikkat çekiyorlar.

Elazığ’da kırtasiye sahibi bir esnaf anne ve babaların yeni öğretim yılı için yapacakları alışverişlerde nelere dikkat etmeleri gerektiğini aktararak, “Kırtasiye ürünlerine yüksek oranda zam gelmesine rağmen maliyetinin biraz üstünde, çok fazla kâr koymadan satmaya çalışıyoruz. Bazı ürünler farklı mağazalarda 35- 40 TL fark ile satılabiliyor. O nedenle velilerimiz alışveriş yaparken gezip fiyatları kıyaslayarak alışveriş yapsınlar. Bugün neredeyse her şeyin sahtesi veya maliyeti azaltmak için kalitesizi üretilir hale geldi. Kırtasiye ürünlerinde de sahte ve kalitesiz ürünlerden kaçınmak gerekli” dedi.

Kırtasiye satışlarındaki yoğunluğun geçen seneye oranla daha düşük olduğunu söyleyen kırtasiye işletmecisi, “Dolar kurundaki yükseliş özellikle kırtasiye malzemelerini önemli ölçüde etkiledi. Dolayısıyla satışlarımız geçen yıla oranla azaldı. Bu yıl nasibimizde ne varsa onu kazanacağız. Anne ve babalara tavsiyem ucuz ürünlerden 5-10 tane alacaklarına kaliteli ve orijinal ürünlerden 1 tane alsınlar. Bugün ismi bilinen kaliteli markaların sahteleri üretilir hale geldi, bazen paketine bakarak orijinal mi sahte mi anlamak oldukça zor oluyor. Bugün bizim 25 liraya sattığımız bir ürünü 10 liraya pazarda görüp şaşırabilirsiniz. İşte o ürün sahte üründür. Sahte ürünler kanserojen madde bulundurmak gibi tehlikeli özelliklere sahiptir. Velilerimiz gezip fiyatları kıyaslayıp alışverişlerini yaparlarsa daha sağlıklı bir alışveriş yapmış olacaklardır. Son olarak ben kırtasiye alışverişi yapacak velilerimize lisanslı kırtasiye ürünlerini tercih etmelerini öneriyorum” diye kaydetti.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TOPRAK'TAN 'DEVAM' KARARI
TOPRAK'TAN 'DEVAM' KARARI
ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAK
ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAK