Advert

Ana Arı Yetiştiriciliği Kursu Sertifika Töreni düzenlendi

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Ana Arı Yetiştiriciliği Kursu Sertifika Töreni düzenlendi
Ana Arı Yetiştiriciliği Kursu Sertifika Töreni düzenlendi İzzet TUMAY
Bu içerik 295 kez okundu.

Elazığ’da “Ana Arı Yetiştiriciliği Kursu” sertifika töreni gerçekleştirildi.

Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen törene, Tarım ve Orman İl Müdürü Turan Karahan, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Salim Gökalp, Elazığ İli Arıcılar Birliği Başkanı Fırat Canbay, Dr. Ali Korkmaz ve çok sayıda arı yetiştiricisi katıldı.

Ülkemizin dünyada arı yetiştiriciliği ve bal üretiminde önemli bir yere sahip olduğunu söyleyen İl Müdürü Karahan, “İlimizde ilçeler de dahil olmak üzere bine yakın arıcılık yapan işletme var. Bu işletmelerde yılda ortalama bin ton civarında bal üretimi gerçekleşmektedir. İl Müdürlüğü olarak arıcılarımız için düzenlediğimiz kurslara gösterilen ilgi bizleri çok memnun etti. Kurslar sayesinde üreticilerimiz atadan kalma yöntemleri bırakıp, modern yöntemleri uygulamaktadır” dedi.

Karahan, konuşmasının devamında arı yetiştiriciliği konusunda hazırladıkları proje ve desteklemelere değinerek, Katma değeri yüksek organik arıcılığı geliştirmek için dört ilçenin de dahil olduğu Organik Arı Yetiştiriciliği projesi uyguladıklarını, Genç Çiftçi projesiyle arıcılık malzemeleri dağıtarak yeni işletmeleri ilimize kazandırdıklarını söyledi.

Elazığ İli Arıcılar Birliği Başkanı Canbay ise, son yıllarda arı ölümlerinde gerek ülkemiz, gerekse ilimizde ciddi bir artış olduğunu belirterek özellikle bu ölümlerin önüne geçmek, ana arı kalitesini arttırmak, arıcıların kendi ana arılarını yetiştirmesi adına kurslar düzenlendiklerini vurguladı. Kursların arıcılara hayırlı olmasını dileyen Canbay, İl Müdürü Karahan’a, arıcılık sektörüne vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür etti.

Sertifika töreninin ardından arıcılara Dr. Ali Korkmaz tarafından “Bölge Arıcılığının Sorunları ve Çözüm Önerileri” konusunda konferans verildi. Bülten Haber

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖĞRENCİLERİN ‘ERİK’ DALI OYUNU BEĞENİ TOPLADI
ÖĞRENCİLERİN ‘ERİK’ DALI OYUNU BEĞENİ TOPLADI
BIÇAKLI SALDIRIDA ÖLDÜRÜLEN ANNENİN OĞLU DA ÖLDÜ
BIÇAKLI SALDIRIDA ÖLDÜRÜLEN ANNENİN OĞLU DA ÖLDÜ