Advert

Çiftçileri ‘kuraklık’ endişesi sardı!

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Çiftçileri ‘kuraklık’ endişesi sardı!
Çiftçileri ‘kuraklık’ endişesi sardı! İzzet TUMAY
Bu içerik 287 kez okundu.

İzzet TUMAY / Elazığ’da geçen yıl istenilen miktarda yağışların olmadığını belirten Elazığlı çiftçiler, önümüzdeki kış aylarında da geçen yılki gibi yeterli yağış olmaması durumunda kuraklık olacağı endişesi taşıdıklarını belirttiler.

Toprağın suya doyması adına yağmurdan çok kar yağışının önemine dikkat çeken çiftçiler, “Geçen yıl maalesef sonbahar ve kış aylarında istenilen oranda yağış olmadı. Elazığ’da aralıklı etkili olan yağışlar maalesef yeterli olmuyor. Bunun yanında en önemlisi kar yağışları. Bu yıl kış aylarında da Elazığ’da istenilen miktarda kar yağışı olmazsa ciddi bir kuraklık söz konusu olabilir. Köylerde artezyen kuyularında ki su miktarında ciddi düşüşler var. Şu anda bile ektiğimiz topraklara istediğimiz oranda su veremiyoruz. Toprağın suya doyması adına önümüzde ki aylarda yağmurdan çok kar yağışının olması önemli. İnşallah önümüzdeki aylarda yağışlar istediğimiz oranda olur. Yoksa Elazığ’ı önümüzdeki yıl ciddi bir kuraklık bekliyor” dediler.

Elazığ’da birçok köyde çeşmeler ve derelerde akan su miktarında ciddi azalmalar olduğunu belirten çiftçiler, “Temennimiz bu yıl yağışların kış ayları boyunca devam etmesi. Çünkü su olmayınca hiçbir şey olmuyor. Ekip biçtiğimiz topraklarımızın daha verimli olması için topraklarımızın suya doyması gerekiyor. Bu da önümüzdeki kış aylarında yağacak kar ve yağmura bağlı” dediler.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2014 model Volkswagen Passat icradan satılıktır
2014 model Volkswagen Passat icradan satılıktır
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ