Advert

Yanılmaz: Fuar, şehir ekonomisine katkı sağlayacak

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Yanılmaz: Fuar, şehir ekonomisine katkı sağlayacak
Yanılmaz: Fuar, şehir ekonomisine katkı sağlayacak İzzet TUMAY
Bu içerik 369 kez okundu.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Elazığ İnşaat Mobilya Dekorasyon ve Teknolojileri Fuarı, resmi törenle kapılarını ziyaretçilere açtı.

Elazığ Belediyesi hizmet binası arkasında 14 bin metrekarelik alan üzerine kurulan fuar açılışına Elazığ Vali Vekili Mustafa Gül, CHP Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Turan Karahan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk, Elazığ İnşaat Mühendisleri Derneği Başkanı Osman Avcıl, ASRİAD Şube Başkanı Yakup Baş, MÜSİAD Şube Başkanı Hasan Uzun, ASKON Şube Başkanı Osman Özçelik, TÜMSİAD Şube Başkanı Ahmet Özbay, KOSGEB İl Müdürü Şaban Yaşa, İLBANK Bölge Müdürü Şube Celal Kaştı, Start Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Musa Öztürk ile birlikte sektörle ilgili sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Açılış töreninde konuşan Vali Vekili Mustafa Gül, fuarın Elazığ ekonomisine sağlayacağı katkı ve şehrin ticaret anlayışına getireceği farklılıkları kaydetti. İnşaat ve teknoloji ağırlıklı fuarın Ankara, İstanbul, İzmir, Kocaeli gibi ticaret kentlerinden farklı olarak Elazığ'da yapılmasının çok anlamlı olduğunu belirten Gül, ilin birçok alanda üretim yapabilen bir şehir haline gelmesini övgüyle aktardı.

Elazığ'ın vizyon ve misyonunu değiştirecek fuarlara ev sahipliği yapmasının şehrin imajı noktasında çok önemli olduğunu vurgulayan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol da teknoloji, inşaat ve mobilya alanlarının yanında gıda, tarım ve eğitim dallarında da fuarların yapılıyor olmasının şehir kültürüne katkı sunacağını kaydetti.

Elazığ'ın jeopolitik konumu itibariyle bölgesinin merkez şehri olma yolunda ilerlediğini kaydeden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ'ın son yıllarda birçok fuara ev sahipliği yaptığını belirtti. 2018 yılında fuar sayısının altıya çıktığını belirten Yanılmaz bir şehrin gelişiminde inşaat sektörünün çok önem arz ettiğini kaydetti. Elazığ'ın mobilya sektöründe İnegöl gibi Bursa, Kayseri gibi kendi marka değerini oluşturma yolunda aşama kaydettiğini ifade eden Yanılmaz, Elazığ'ın her geçen gün değişip geliştiğini belirtti. Elazığ'ın kalıcı bir fuar alanına sahip olması için gerekli çalışmaları yapmaya hazır olduklarını belirten Yanılmaz, fuar organizasyonlarıyla ilimizin gelişimine katkı sunan herkese teşekkür etti.

Elazığ'ın önemli organizasyonlara ev sahipliği yaptığını belirten AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze ise "Finansal yapısı ve reel sektörümüzün güçlü oluşu ülkemize yapılan saldırıları bertaraf etmemizde etkili olmuştur. Ekonomik ve siyasi alandaki istikrar ülkemizin kalkınmasına katkı sunmuştur" dedi.

Fuara katkı sağlayan sivil toplum kuruluşlarının başkanları ise, tüm kurumların ortak hareket ettiğini, böylesi fuarlarla ekonominin canlılık kazanacağına vurgu yaptı.

Protokol konuşmaları sonrasında Start Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Musa Öztürk tarafından katkı sağlayan kuruluşlara plaket takdim edildi. Ardından fuarın resmî açılışı protokol tarafından kurdela kesilerek gerçekleştirildi. Bülten Haber

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2014 model Volkswagen Passat icradan satılıktır
2014 model Volkswagen Passat icradan satılıktır
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ