Advert

Öztürk: Fırsatçılara göz açtırmayacağız

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Öztürk: Fırsatçılara göz açtırmayacağız
Öztürk: Fırsatçılara göz açtırmayacağız İzzet TUMAY
Bu içerik 310 kez okundu.

Esnafları kontrollerinde son üç aylık faturalara baktıklarını ve buna göre işlem yaptıklarını belirten Ticaret Müdürü Öztürk:

Fırsatçılara göz açtırmayacağız

İrfan ARSLAN / Dövizde yaşanan artış nedeniyle bir anda esnafların sattıklarını ürünlerin fiyatlarına yaptıkları zam ile ilgili olarak gerekli denetim ve kontrollerin yapıldığını belirten Ticaret İl Müdürü Bilal Öztürk, “Fırsatçılara göz açtırmayacağız” dedi.

Elazığ Ticaret İl Müdürü Bilal Öztürk, ürünlerin fiyatlarının artması nedeniyle alakalı açıklamada bulundu. Öztürk açıklamasında, “Bu haksız kazançları, aldatıcı ticari uygulamaları kapsamına aldık. Bununla ilgili cezai işlemler uygulanmaya başladı” dedi.

Öztürk şunları söyledi: “Türkiye’de serbest piyasa ekonomisi uygulanmakta. Tam da bu noktada Dolar'daki artışı fırsat bilen bazı gafiller diyeceğim; onlar da gelişi güzel zam yapmaya başladı. Dolar'dan etkileniyormuş gibi fahiş fiyatlar uygulamaya başladı. Bu aşamada bakanlığımız devreye girdi. Bu haksız kazançları, aldatıcı ticari uygulamaları kapsamına aldık. Bununla ilgili cezai işlemler uygulanmaya başladı. Bu kapsamda il müdürlüğümüzde 18 kişilik bir denetim ekibi kurarak piyasaya sürdü. Tabi biz piyasada denetleme yaparken 3 döneme ait faturaları kontrol ediyoruz. 1 Temmuz’dan önceki, 1-31 Temmuz arasındaki ve 1-31 Ağustos arasındaki faturalara bakarak fiyatları karşılaştırıyoruz. Tespit ettiğimiz haksız bir kazanç varsa bunu da tutanaklara geçiyoruz. Ve aldığımız faturaları da ekleyerek Bakanlığımız bünyesinde bulunan Piyasa Gözetleme Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan Reklam Kurulu'na gönderiyoruz. Onlarda inşallah gerekli cezaları en yüksek şekilde kesecekler.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2014 model Volkswagen Passat icradan satılıktır
2014 model Volkswagen Passat icradan satılıktır
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ