Advert

SİYASETÇİLERİN ‘AYRIM’ YAPMAK YERİNE, ADALETİ SAĞLAMASI LAZIM!

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
SİYASETÇİLERİN ‘AYRIM’ YAPMAK YERİNE, ADALETİ SAĞLAMASI LAZIM!
SİYASETÇİLERİN ‘AYRIM’ YAPMAK YERİNE, ADALETİ SAĞLAMASI LAZIM! İzzet TUMAY
Bu içerik 949 kez okundu.

Ülke ve Elazığ gündemine dair HaberKent’e ‘özel’ açıklamalarda bulunan CHP’li Erol:

SİYASETÇİLERİN ‘AYRIM’ YAPMAK YERİNE, ADALETİ SAĞLAMASI LAZIM!

Erol, “Milletvekillerini kimse temsil edemez, çünkü milletvekilleri halkı temsilen seçilerek TBMM’ye giderler. Bu anlamda da Elazığ’da siyasete yeni bir bakış açısı getireceğiz. Herkes, başta ben, yerimizi de, yetkimizi de, sorumluluklarımızı da, haddimizi de bileceğiz” dedi.

İzzet TUMAY / Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, HaberKent gazetesini ziyaret ederek, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Ziyarette gazetemiz Haber Müdürü İzzet Tumay’a ‘özel’ açıklamalarda bulunan Erol, şunları söyledi: “Birkaç gündür Elazığ’dayım. Vakit ve fırsat buldukça seçim bölgeme sık sık gelmeyi tercih ediyorum. Elazığ’da seçmenlerimizle bir arada olmak, onların sorunlarını dinlemek, Elazığ’da yaşanan siyasi olaylarla ilgili değerlendirmeler yapmak gibi bir sorumluluğumuz var.

HERHANGİ BİR HAKSIZLIK VE ADALETSİZLİK OLMADI

Elimden geldiği kadar da bu sorumluluğumu yerine getirmek istiyorum. Bu gelişimizde de İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze 550 kişi alımı vardı. Bu alımlarla ilgili bizim de sosyal medyada paylaşımlarımız oldu. Bu alımın noter huzurunda yapılacağı ve bütün ihtiyaç sahibi hemşerilerimizin buraya müracaat etmelerine yönelik kura çekimlerine biz de katıldık. Bu kura çekiminde herhangi bir haksızlık, adaletsizlik olmadığını tespit ettik ve çıkan numara ve isimleri tek tek kaydettik.

SİYASET KURUMUNUN YAPMASI GEREKEN DE BUDUR

Bence Türkiye’de siyaset kurumunun, siyasetçilerin de yapması gereken de budur. Çünkü işe ihtiyacı olan, evine rızkını götürmek isteyen, nafakasını götürmek isteyen, işe çocuklarının geçimi için ihtiyacı olan insanların arasında siyasetçilerin ayrım yapması çok doğru değil. Siyasetçilerin tam tersine adaleti sağlaması lazım. Eşit koşullarda herkesin kendi şansına göre kura çekip iş sahibi olması lazım. Türkiye’de, Elazığ’da bir muhalefet partili vekil olarak İŞKUR kura çekimine katılarak, daha öncesinde de toplumu bilgilendirerek ve bu kura çekimlerinde adaletin sağlandığını, bir haksızlığın olmadığını tespit ederek kuraları çektirdik. Bu yöndeki memnuniyeti de görüyorum. Sokakta da bunun olumlu yansımaları var. Aslında doğru yöntem de bu. Keşke Elazığ’daki tüm siyasi partilerinin, il başkanlarının, milletvekilerinin bu tür personel alımlarında bizim aynı davranışı gösterebilmemiz, adalet, ihtiyaç üzerine, talep üzerine, mesleki yeterlilik üzerine kamu kurumlarına, özel sektöre işçi alımları bu düzeyde olsa. İşte vekil devreye girmese, referans olmasa, bir başkasının hakkını alıp bir başkasına vermesek! Doğru usül ve yöntem bu.

SİYASETTEKİ FARKLILIĞIMIZI HİSSETTİRMEYE BAŞLADIK

Aslında siyasetteki farklılığımızı da yavaş yavaş insanlar hissetmeye başladılar. Çünkü bugüne kadar aynı partilerin milletvekileri seçilince seçilen milletvekilleri yalnızca Elazığ’a seçilmek üzere gelmişler, seçildikten sonra da gitmişler. Seçmenin beklentisi, kentin sorunlarına karşı yaklaşımları bu konularda çok da duyarlı davranmamışlar.

SİYASETTE HİZMET ENDEKSLİ REKABET OLMALI

Ama şimdi farklı bir partiden milletvekili; bunu kendim için söylüyorum, sürekli vatandaşın içine girince, çıkınca sorunlar halledilince bu sefer gelmeyen vekilleri de sorgular oldular. Bu çok güzel bir şey. Ben hep söylüyorum; siyasette hizmet endeksli rekabet olmalı. Ben çalışıyorsam, sen de çalış. Sen benden daha fazla çalışacaksan, ben senden daha fazla çalışmalıyım.

ELAZIĞ’DA BAZI İNSANLAR KENDİLERİNE SAHİP OLMADIKLARI UNVANLAR BİÇMİŞLER

Çünkü var oluş ve seçilme sebebimiz budur. Bunu yavaş yavaş oturtacağız. Elazığ’da gördüğüm, hissettiğim konulardan birisi de şu; Elazığ’da bazı insanlar kendilerine sahip olmadıkları unvanlar biçmişler. Devletin yapılanması ile siyasi partilerin yapılanması birbirinden farklıdır. Devleti temsil edenlerle partiyi temsil eden görevler de birbirinden farklıdır. İşte bir siyasi partinin il başkanı kendi partisinin kurumsal kimliğini ve partisinin genel başkanını temsil eder. Ama eğer o siyasi partinin genel başkanı Cumhurbaşkanı ise bu sefer Cumhurbaşkanı sıfatıyla onun kamudaki temsilcisi mesela Cumhurbaşkanımızı Elazığ’da temsil eden unvan ilin valiliğidir.

MİLLETVEKİLLERİNİ KİMSE TEMSİL EDEMEZ

Milletvekillerini kimse temsil edemez, çünkü milletvekileri halkı temsilen seçilerek TBMM’ye giderler. Bu anlamda da Elazığ’da siyasete yeni bir bakış açısı getireceğiz. Herkes, başta ben, yerimizi de, yetkimizi de, sorumluluklarımızı da, haddimizi de bileceğiz. Benim bulunduğum ortamda bundan sonra bu tür değerlendirmeler yapıldığı zaman bunlara asla müsaade etmem. Çünkü burada bir siyasi patronluğa üstlenen birtakım insanların varlığını hissetmeye başladım, bu doğru değil. Bu süreçte Elazığ’ın sorunlarının çözümü ile ilgili, ülkemizde yaşanan ekonomik krizden kaynaklı sorunların çözümü ile ilgili kısa dönemde çözüm odaklı birşeyler yapılabilir gibi bir durumda değil. Ama ilin 5 milletvekili var. Ben yalnızca bana oy verenlerin değil, Elazığ’ın milletvekiliyim. Ortaklaşa, Elazığ’ın sorunlarının çözümü adına bir araya gelip ortak akılla birlikte hareket temeyi artık öğrenmemiz lazım.”

BELEDİYE SEÇİMLERİ VE ELAZIĞ BELEDİYESİ’NİN DURUMU!

Belediye seçimleri ve Elazığ Belediyesi’nin çalışmalarına da değinen Erol, sözlerini şöyle tamamladı: “Tabi bununla ilgili konuşmak için daha erken. Genel merkezimizin belediye seçimleri ile ilgili çalışması birkaç aşama ile gidiyor. Önce alınabilir iller tespit edildi. Bu alınabilir ilerle ilgili anket çalışmaları yapılıyor.

BELKİ BURADA BİR YEREL İTTİFAK OLUŞTURABİLİRİZ

Elimizde olan belediyelerin başkanları ile ilgili başarı performansları değerlediriliyor. Sanırım Elazığ gibi bu güne kadar belediye olarak almadığımız iller de en son noktaya bırakılır. Belki burada bir yerel ittifak oluşturabiliriz biz. Tabi bu ittifak farklı bir ittifak da olabilir. Ama şu anda herhangi bir netleşen durum yok. Önümüzde uzun bir süre ve süreç var. Bu konu aralık, ocak gibi şekillenecek. Elazığ’da bizim bir tek belediye meclis üyemiz bile yok.

BELEDİYE YEŞİL ALAN OLUŞTURMADA, ULAŞIMDA İYİ, AMA İMARDA İYİ DEĞİL!

Ben mevcut belediye başkanının yeşil alan planlamaları ile ilgili çalışmalarını doğru buluyorum. Yani Elazığ’ı gezdiğim zaman birçok yeşil alan yaratıldığını görüyorum. Bunlar doğru projeler. Her konuda başarılı ya da her konuda başarılı olmak mümkün değil. Elazığ Belediyesi mesela ulaşım ile ilgili doğru işler yapmış. Yeni otobüslerin alınması gibi bu konuda da doğru işlerin yapıldığı düşüncesindeyim.  Ama kentin gelişmesi, imarı açısından, daha yaşanılabilir bir kent inşa edilmesi, imarcılık ve kent kültürürün geliştirilmesi anlamında belediyeyi başarılı bulmuyorum.

HER SENE BU KALDIRIMLAR DEĞİŞTİRİLİYOR

Yani bu anlamda bir başarısızlık var. Kente baktığımız zaman aynı adada farklı kat yüksekliklerini görüyorsunuz. İşte bu tür yerlerde yaşayan insanların altyapı gibi eksikliklerinin giderilmesi yönünde çalışmalarda sıkıntılar var. Yani belediyenin iyi işleri de, yanlış işleri de var. Ama anlam veremediğim her sene bu kaldırımlar değiştiriliyor. Buna da anlam veremiyorum. İnşallah bundan sonra da bu kaldırımlar değiştirilmez.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖĞRENCİLERİN ‘ERİK’ DALI OYUNU BEĞENİ TOPLADI
ÖĞRENCİLERİN ‘ERİK’ DALI OYUNU BEĞENİ TOPLADI
BIÇAKLI SALDIRIDA ÖLDÜRÜLEN ANNENİN OĞLU DA ÖLDÜ
BIÇAKLI SALDIRIDA ÖLDÜRÜLEN ANNENİN OĞLU DA ÖLDÜ