Advert

CHP Milletvekili Erol: Ortak hareket edilmeli

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
 CHP Milletvekili Erol: Ortak hareket edilmeli
 CHP Milletvekili Erol: Ortak hareket edilmeli İzzet TUMAY
Bu içerik 653 kez okundu.

Elazığspor Kulübü'nü ziyaret eden CHP Milletvekili Erol:

Ortak hareket edilmeli

Milletvekili Erol, Elazığspor'un içinden bulunduğu durumdan kurtulabilmesi için ortak akıl geliştirilip ortak hareket edilmesi gerektiğini kaydetti.

Eren KAYA / CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığspor'un içinden bulunduğu durumdan kurtulabilmesi için ortak akıl geliştirilip ortak hareket edilmesi gerektiğini söyledi. Erol, 6 aylık maaşının yarısı olan 60 bin TL'yi Elazığspor'a yatırdığını da bildirdi.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığspor Kulübü'nü ziyaret etti. Elazığspor As Başkanı Murat Yerlikaya ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Erol, önemli açıklamalarda bulundu.

Elazığspor için elinden gelen maddi ve manevi yardımda bulunmaya gayret gösterdiğini kaydeden Erol, “Deplasman maçlarında CHP’li belediyelerin olduğu yerlerde takımımızın deplasman giderleri konusunda elimizden geldiği kadarıyla katkı sunuyoruz. Maaşımın yüzde 50'sini de düzenli olarak seçildiğim günden beridir Elazığspor’a yatırıyorum. Hatta Karabük maçının ardından 6 aylık peşin yatıracağım diye bir sözüm vardı. Bugün bunu yatırdım. Keşke daha fazla yardımcı olabilsek. Elazığ’da beklenti noktasında olan birçok kesim var. Keşke her birine yetişebilsek. Her zaman elimizden geldiğince maddi ve manevi Elazığspor’un yanındayız. Fakat sosyal medyada gerçeği yansıtmayan haberler çıkıyor. Bunlar bizi üzüyor. Çok etik bulmuyorum. Mesele sorunu sahiplenmektir. Birilerini kötülemek değildir. Ben Elazığspor’a sahip çıkma konusunda ekonomik gücüm kadar katkı vermeye çalışıyorum” diye konuştu.

Meclis Başkanı Binali Yıldırım ve Gençlik ve Spor Bakanı ile görüşmeler yapacağını belirten Erol, “Bugün 3 önemli görüşme yaptım. Meclis Başkanımız Sayın Binali Yıldırım'ın özel kalemini aradım. Kendisinin Özbekistan’da olduğu söylendi. Eğer uygun olurlarsa kendisiyle Meclis Başkanı sıfatıyla değil Elazığspor’un fahri başkanı sıfatıyla ziyaret etmek istediğimi söyledim. Gençlik ve Spor Bakanı ile telefonda görüştüm. Elazığspor’un sorunlarıyla ilgili kendisiyle görüşmek istediğimi söyledim. Yarın için randevu verdi ama yarın benim farklı bir programım çıktığı için eğer iniş saatinde Sayın Bakan'la görüşebilirsem ziyaret edeceğim” ifadelerini kullandı.

'Kanun teklifi hazırlayacağız'

AKSA'ya olan elektrik borcunun reklam karşılığı silinebilmesi için girişimlerde bulunacaklarını da kaydeden Milletvekili Erol, şunları söyledi: “Tesislere gelmeden önce AKSA yöneticilerini ziyaret edip kulübe borcun yük getirmemesi adına neler yapılabileceği konusunu görüştük. Mevcut borçlar için ilgili firma ile görüşüp reklam karşılığı borçları silebilir miyizin girişiminde bulunacağız. Belki de Binali beye telefon açtırıp bu sorunun formüle edilme yolunu arayacağız. Bundan sonra kulübün elektrik borcunun rutin giderlerinin düşürülmesi adına kanun teklifi hazırlayacağız. Öğrendiğim akdarıyla sokak aydınlatmaları ve park aydınlatmaları kanunla düzenlenmiş. Hazine tarafından karşılanıyor. Nasıl bir sokak aydınlatması ortak bir hizmetse bir spor kulübünün elektrik gideri de o kentin genel gideridir. Bu konuda kanun teklifi vereceğiz ve bütün spor kulüplerinin hazine tarafından karşılanması hedeflenecek. Bununla ilgili de bütün siyasi partilerle görüşeceğim. Bu da kulübe önemli bir katkı olur ve elektrik sorunu kalmaz. Mesele kimin neyi çözdüğü değil. Bu kanun teklifine AK Partili 4 Elazığ milletvekilinin imzasını da açacağım. Bu spor kulüplerinin ortak bir sorunu olduğu için. Eğer isterlerse onlar da imzalayabilirler. Hatta onlar verebilir ben imzalayabilirim.”

'Ortak akıl geliştirilebilir'

Erol sözlerini şöyle sürdürdü: “Borçlar ve kaynaklar konusunda bir şey diyemem. İlin valisinin başkanlığında, siyasiler, belediye başkanı ve iş adamları bir araya gelip ortak akıl geliştirebilir. Doğrusu da ortak hareket etmektir. Bu rakamlar küçük değil ve büyük rakamlar. Ülkede ekonomik kriz var ve kaynak yaratmada sıkıntı yaşanabilir. Burada iki şeyi bir arada götürmek lazım. İlki; mevcut borçlardan kurtulmanın yöntemi ne? İkincisi; kulübün sabit giderlerini nasıl düşürebiliriz? Bir taraftan borç öderken bir taraftan da kulübü borca sokmamamız lazım. Yeni ve sabit gelirlere ihtiyaç var. Bu hepimizin ortak sorunu ve çözümü de ortak olmalı. Diğer vekiller de bu ilin milletvekilleri. Belediye başkanının da bu kulübe hizmetleri olmuş geçmişte.”

Konuşmaların ardından Milletvekili Erol, Karabükspor maçı galibiyeti dolayısıyla teknik heyet ve futbolcuları tebrik etti.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2014 model Volkswagen Passat icradan satılıktır
2014 model Volkswagen Passat icradan satılıktır
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ