Advert

Vali Kaldırım: Kararlı bir şekilde çalışmalar yürüyor

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Vali Kaldırım: Kararlı bir şekilde çalışmalar yürüyor
Vali Kaldırım: Kararlı bir şekilde çalışmalar yürüyor İzzet TUMAY
Bu içerik 879 kez okundu.

Ekonomik kriz karşısında Elazığlı sanayici ve iş insanlarının moral ve motivasyon olarak iyi bir durumda bulunduğunu ve yatırımların devam ettiğini belirten Vali Kaldırım:

Kararlı bir şekilde çalışmalar yürüyor

İrfan ARSLAN / Ülkemizde yaratılmak istenen ekonomik sıkıntı karşısında iş insanları ve sanayicilerin çalışmalarını moral olarak en üst seviyede devam ettirdiklerini belirten Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, "İlimizde sanayici ve iş adamları çalışmalarını yüksek moralle sürdürüyorlar. Biz de yanlarında yer alıyoruz” dedi.

Ekonomik olarak güçlenmek adına üretim yapmak zorunda olduklarını belirten Vali Kaldırım, şunları söyledi: "Biz her türlü olumsuzlukları aşacak güce ve morale sahibiz. İlimizde de ekonomik olarak yeni yatırımların yapılması mutluluk veriyor. Organize Sanayi Bölgemizde yatırımlar devam ediyor. Son olarak tekstil üzerine yapılan ve tamamlandığında 1000 kişiye istihdam sağlayacak olan bir yatırım devam ediyor. Valilik olarak ilimizde yatırım yapmayı planlayan ve ilimize gelen tüm iş adamlarına gerekli desteği sağlıyoruz. İlimizin yatırım alması, özellikle arsa konusunda sıkıntısı yok. 2. OSB’nin altyapısı devam ediyor. Bu çalışma tamamlandığında yatırımcılarımıza talep etmeleri durumunda burada arsa vermeye başlayacağız. 1. OSB'de de yatırımcıların talebi oldukça mevcut arsalar kendilerine verilmeye devam ediyor.

Benim tüm yatırımcı iş adamı ve sanayicilerden beklentim ilimize gelmeleri ve yatırım konusunda bizimle ve diğer yetkililerle görüşme yapmaları. Çünkü ilimizin sahip olduğu birçok avantajdan yararlanmaları yatırımcıların lehine sonuçlar verirken ilimizde istihdam konusunda kazanç sağlayacaktır.

İlin Valisi olarak iş adamlarımızdan ve sanayicilerimizden şunu istiyorum. Ekonomik sıkıntılar karşısında elbette gerekli önlemleri almalılar ancak yapmayı planladıkları yatırımlarını ertelemesinler. Moral ve motivasyonumuzu en üst düzeyde tutup gerekli tedbirlerimizi alıp yatırımlarını devam ettirmemiz ülkemizin ve ilimizin kalkınmasına ve üretim yaparak destek vermeleridir. Bu yaşanan sıkıntıları da bu şekilde atlatırız.”

Fırsatçılar en ağır şekilde cezalandırılacak

Vali Çetin Oktay Kaldırım, bu ortamda fırsatçılık yapanların en ağır şekilde cezalandırılacaklarını da belirterek” Elazığ’da Ticaret Müdürlüğümüz bünyesinde 18 kişilik bir denetim ekibi oluşturduk. Bu ekibimiz ilimizde ki esnafları denetleyecekler. Bu denetimlerinde elde edilecek olan sonuçlarda fırsatçılık yaptıkları belirleneceklere ilgili yasalar kapsamında en ağır cezalar uygulanacak.Bundan kimsenin endişesi olmasın.”dedi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ