Advert

Vali Kaldırım'dan şehit ailelerine ziyaretler

Vali Kaldırım'dan şehit ailelerine ziyaretler
Vali Kaldırım'dan şehit ailelerine ziyaretler İzzet TUMAY
Bu içerik 244 kez okundu.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, salı günü mesaini Baskil'e ayırarak şehit aileleri ile biraraya geldi, köylerdeki incelemelerini sürdürdü.

İlk olarak eşi Berihan Kaldırım ile Baskil'in Kuluşağı köyü Beyler mezrasında, 21 Mayıs 2017 tarihinde Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde yıldırım düşmesi sonucu şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Enes Sakınç'ın ailesine hac ziyareti dönüşü konuk olarak hayır dualarını aldı. Daha sonra Aşağıkuluşağı köyünde onarımı devam eden köy camisinde incelemelerde bulunan Vali Kaldırım, İl Genel Meclisi Üyesi Celal Soylu'nun da evine giderek Elazığ İl Özel İdaresi'nin Baskil'de gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Kaldırım, daha sonra yine eşi ile birlikte, geçtiğimiz günlerde El-Bab'ta şehit düşen Elazığlı şehit Piyade Sözleşmeli Er Levent Yerli'nin Baskil ilçesi Kadıköy'ünde bulunan ailesini ziyaret etti. Okunan Kur'an-ı Kerim sonrası Vali Kaldırım, şehidin ailesine bayrak ve Kur'an-ı Kerim takdim etti. Şehitlik mertebesinin çok yüce ve şerefli bir makam olduğunu vurgulayan Vali Kaldırım, "Şehitlerimizin kıymetli emanetleri ailelerimize her zaman olduğu gibi sahip çıkacağız. Onlar bizim en kıymetli varlıklarımız. Geçtiğimiz pazar günü şehadete yürüyen Levent kardeşimize Yüce Allah'tan rahmet, ailesine sabırlar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Vali Kaldırım'a Baskil ziyaretinde Elazığ Vali Yardımcısı Uhut Emre Koyuncu, Baskil Kaymakamı Oğuz Cem Murat, Fethi Sekin'in babası Mehmet Zeki Sekin ve ilgili kurum müdürleri eşlik etti. Bülten Haber

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: 10 YILLIK REZERV TESPİT ETTİK
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: 10 YILLIK REZERV TESPİT ETTİK
MÜDÜRDEN ÖĞRETMENE DARP İDDİASINA SORUŞTURMA
MÜDÜRDEN ÖĞRETMENE DARP İDDİASINA SORUŞTURMA