Advert

Hayvan Hastanesi'nde hizmette sınır yok!

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Hayvan Hastanesi'nde hizmette sınır yok!
Hayvan Hastanesi'nde hizmette sınır yok! İzzet TUMAY
Bu içerik 297 kez okundu.

Hayvan Hastanesi'nde hizmette sınır yok!

FÜ Veterinerlik Fakültesi Hayvan Hastanesi Doğum ve Jinekoloji ABD Başkanı Prof. Dr. Kalkan, Hayvan Hastanesi'nde 7/24 hizmet verdiklerini kaydetti.

İzzet TUMAY / Ezgi ÇAKMAK / Fırat Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Hayvan Hastanesi Doğum ve Jinekoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cahit Kalkan, Hayvan Hastanesi'nde 7/24 hizmet verdiklerini söyledi.

FÜ Veterinerlik Fakültesi Hayvan Hastanesi Doğum ve Jinekoloji ABD Başkanı Prof. Dr. Cahit Kalkan, Hayvan Hastanesi hakkında HaberKent Gazetesine ‘özel’ açıklamada bulundu.

Kalkan, Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi kliniğinin yaklaşık 8-10 yıl önce Tarım Bakanlığı'ndan onay alınarak Hayvan Hastanesi adı altında hizmet vermeye başladığını söyledi.

 

BÖLGEDE BU KAPASİTEDEKİ TEK HASTANE

 

Hayvan Hastanesi'nde hayvanların sadece tedavi edilmediğini, gerektiğinde yatırıldığını, aynı zamanda hastanenin 7 gün 24 saat hizmet verdiğini belirten Prof. Dr. Kalkan, "Hayvan Hastanesi’nde hayvanlarla ilgili tüm problemlerin teşhis ve tedavisi yapılmakta. Bölgede bu kapasitedeki tek hastane. Tomografi, röntgen, ultrason ve endoskopi cihazları gibi modern tekniklerden de önemli ölçüde yararlanmaktayız" dedi.

Prof. Dr. Kalkan, şu bilgileri verdi: "Hayvan Hastanesi'ne inekler yeme içme sorunu, gebe kalamama, doğum yapamama, kırık, çıkık, apse teşhisi konmuşsa kuduz, şarbon, şap hastalığı; kedi ve köpekler ise kısırlaştırma, trafik kazalarına binaen yaralanmalar, kırıklar, diş ve ayak bozuklukları şikayetleri ile getiriliyor. Hastaneye yüzde 60 sığır, yüzde 10 koyun-keçi yüzde 20-30 kedi ve köpek yüzde 1-2 tek tırnaklı dediğimiz kısrak eşek getiriliyor.

HAYVAN HASTANESİ ELAZIĞ'DA ÇOK RAĞBET GÖRÜYOR

Hastanemizde, doğada yaralı bir şekilde bulunan vahşi hayvanlar da tedavi edilerek iyileştikten sonra Çevre ve Orman Bakanlığı görevlilerince doğal ortamlarına bırakılıyor. Hayvan Hastanesi Elazığ'da çok rağbet görüyor. Hasta gelmediği gün olmuyor. Bir ayda gelen hayvan sayısı ortalama 533. Hayvan çeşitliliği açısından Türkiye’nin en iyi veteriner fakültesiyiz diyebilirim. Çünkü bölgenin özelliği dolayısıyla bize her tür hayvan gelebiliyor. Eskiden sadece sığırlardı, sosyal yapının Elazığ'da değişmesi nedeniyle kedi köpek popülasyonu oldukça arttı. Diğer birçok fakültede kliniklere sadece kedi köpek gelirken bizde her hayvan türü gelmekte."

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP VE İYİ PARTİLİ GENÇLER ATA'LARINA YÜRÜDÜ!
CHP VE İYİ PARTİLİ GENÇLER ATA'LARINA YÜRÜDÜ!
MADEN'DE İSTİŞARE TOPLANTISI
MADEN'DE İSTİŞARE TOPLANTISI