Advert

Bali: 40 km yol 5 TL

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Bali: 40 km yol 5 TL
Bali: 40 km yol 5 TL İzzet TUMAY
Bu içerik 355 kez okundu.

Toplu taşımacılıkta hizmet veren Baskil minibüslerinin taşıma ücreti konusundaki sıkıntısı çözüm bulmuyor. Kooperatif Başkanı Bali:

40 km yol 5 TL

İrfan ARSLAN / Baskil’den Elazığ’a yolcu taşıyan minibüs şoförleri, akaryakıt ve tüm girdilere zam gelmesine karşılık yolcu taşıma ücretlerine zam yapılmamasının kendilerini mağdur ettiğini, evlerine ekmek götüremez hale geldiklerini belirtiyorlar.

Baskil’den Elazığ’a 26 araçlık bir kooperatif ile yolcu taşımacılığı yaptıklarını belirten Toplu Taşıma Kooperatif Başkanı Ziyaettin Bali, "Elazığ-Baskil arası 40 kilometre. Biz bu mesafede yolcuları tam 5, öğrenci 3 TL'den taşıyoruz. Belediye ise tam 4.5, öğrenci 2.5 TL’den taşıyor. Bunun yanında Belediye tarafından ilçemizde çalışan memurlara ve vatandaşlara 75 TL karşılığında verilen pasolar var. Bu pasolar da yolcu taşımacılığını olumsuz etkiliyor. Biz paso ücretlerinin 150 TL'ye yükseltilmesini, yolcu taşıma ücretlerinin de bir litre mazot alacak düzeye yükseltilmesini talep ediyoruz. Ancak bu taleplerimiz olumlu karşılık bulmuyor. Bu taleplerimiz olumlu cevap bulmayınca bizler de başta mazot olmak üzere artan tüm maliyetleri karşılamakta sıkıntı yaşıyoruz. Artık öyle bir duruma geldik ki dayanacak gücümüz kalmadı. Evimize ekmek götüremiyoruz. Para kazanamadığımız için araçlarımızın bakımını yaptırmakta, borçlarımızı ödemekte çok büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Taleplerimizin olumlu karşılık bulması durumunda sadece paso ücretlerinden aylık kaybımız olan 20 bin TL bize geleceği için araçlarımızı yenileme ve yolcularımıza daha iyi şartlarda hizmet verme imkânı bulabileceğiz. İddia ediyoruz, Türkiye’nin hiçbir yerinde 40 km'ye 5 Lira'ya yolcu taşınmıyor. Bu uygulama bizleri olumsuz etkiliyor. Yetkililerin bu sesimize kulak vermesini ve sıkıntı aşacak bir çalışma yapılmasını istiyoruz" dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP VE İYİ PARTİLİ GENÇLER ATA'LARINA YÜRÜDÜ!
CHP VE İYİ PARTİLİ GENÇLER ATA'LARINA YÜRÜDÜ!
MADEN'DE İSTİŞARE TOPLANTISI
MADEN'DE İSTİŞARE TOPLANTISI