Advert

Gürtürk: Komisyonun başarısı Elazığ'ın başarısıdır

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Gürtürk: Komisyonun başarısı Elazığ'ın başarısıdır
Gürtürk: Komisyonun başarısı Elazığ'ın başarısıdır İzzet TUMAY
Bu içerik 407 kez okundu.

2018-2019 eğitim-öğretim yılında okutulmak üzere Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kitap Yazım Komisyonu tarafından yazılan 12. sınıf fizik, kimya ders kitapları ile 10. sınıf fizik kitabı İstanbul, Ankara, Gaziantep, Kocaeli başta olmak üzere Türkiye geneli birçok ilde okutulmaya başlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Elazığ, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Trabzon ve Uşak illerinde oluşturulan kitap yazım komisyonlarında temel eğitim ve ortaöğretim kitaplarının yazımı gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “64. Hükümet Programı 2016 Yılı Eylem Planı ile 10. Kalkınma Planı'nın ‘Öncelikli Dönüşüm Programları’ çerçevesinde, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü'nce, ortaöğretim kurumlarında uygulanmakta/uygulanacak olan derslere ait öğretim programlarının değerlendirilmesi, sadeleştirilmesi, güncellenmesi ve geliştirilmesi çalışmaları doğrultusunda taslak ders kitaplarının hazırlanması için çalışmalar yürütülmüştür. Bu doğrultuda, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, ortaöğretim kurumlarında okutulacak öğretim materyallerinin ve ders kitaplarının hazırlanmasına yönelik bünyesinde yaptığı titiz çalışmayla bir komisyon oluşturdu. Alanında yetkin, görev ve sorumluluk bilincine sahip yazılacak olan kitabın içeriği ve o alanda yeterliliği göz önünde bulundurularak alan uzmanı, dil uzmanı ve görsel tasarım uzmanı görevlendirilerek hızlı bir şekilde çalışmalar başlatıldı. Taslak ders kitaplarının içeriğinin oluşturulmasında milli, manevi ve kültürel değerlere yönelik ifade ve görseller hususunda gerekli hassasiyet, görevli arkadaşlar tarafından gösterildi. Bir yıl önce oluşturulan kitap yazım komisyonumuzun yazdığı 10-12. sınıf fizik, kimya ders kitaplarının Talim Terbiye Kurulu'ndan geçip onaylanması gerçekten çok büyük bir başarıdır. Bu önemli başarıdan dolayı başta Yazım Komisyonumuzdan sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yasin Karakaya’ya ve görevli tüm öğretmen arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum. Komisyonumuzun başarısı ilimizin de başarısıdır. Elazığ’da görev yapan öğretmenlerimizin hazırladığı, içinde kendi isimlerinin yazılı olduğu bu kitapların okullarımızda okutuluyor olması bizim için ayrıca bir gurur kaynağıdır. Kitabın yazarlarını da bugün burada ağırlamaktan büyük bir onur duyuyorum” dedi.

Kitap Yazım Komisyonu İl Yöneticisi, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yasin Karakaya da, “Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından içinde Elazığ’ın da olduğu 24 ile kitap yazım komisyonu oluşturulması emri verildi. Titiz ve hızlı bir çalışma sonucunda oluşturulan komisyon 15 Ağustos 2017 tarihinde göreve başladı. Komisyondaki arkadaşlar, kitap yazımı konusunda eğitime alındı. Bakanlığımız tarafından toplamda 111 kitap yazdırıldı. Bu kitaplardan 38 tanesi Talim Terbiye Kurulu'nda kabul, 73 tanesi reddedildi. Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan kitap yazım komisyonun yazdığı 10. sınıf fizik, 563 bin 123 adet; 12. sınıf fizik, 210 bin 129 adet; 12. sınıf kimya, 210 bin 129 adet basıldı. Yapılan itiraz sonucu ders kitabı olarak kabul edilen 10. sınıf kimya kitabı, bu yıl basımı yetiştirilemediği için 2019-2020 eğitim-öğretim yılında okutulacaktır.

Bu çalışmalar sırasında bütün imkanlarını seferber ederek her türlü konuda yanımızda olan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Feyzi Gürtürk’e teşekkür ederim” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ise, "Kitap Yazım Komisyonu'nda görevli kimya dersi alan uzmanları; Osman Danışman, Orhan Bozyil, Serhat Yıldız, Kenan Çiçek, Murat Demirol; fizik dersi alan uzmanları; Veysel Emrah Karaaslan, Necdet Kaya, Yusuf Serhat Koç, Adnan Kaderoğlu; Dil uzmanları, Kemal Batmaz, Mustafa Yeşilkaya, Ahmet Aslan, Sami Demirbağ; Görsel Tasarım uzmanları; Adem Güneş, Selahattin Çekcen, Esra Çalhan ve Kadir Kahraman’a Milli Eğitim Müdürlüğü olarak teşekkür eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz" ifadelerine yer verildi. Bülten Haber

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2016 model Erkunt Kısmet marka 4x4 traktör icradan satılıktır
2016 model Erkunt Kısmet marka 4x4 traktör icradan satılıktır
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ