Advert

"Camiler ve Din Hizmetine Adanmış Ömürler" konferansı yapıldı

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İzzet TUMAY
Bu içerik 206 kez okundu.

1-7 Ekim arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında Elazığ’da “ Camiler ve Din Hizmetine Adanmış Ömürler" konferansı verildi.

İl Müftülüğü tarafından Edibe Can Konferans Salonu'nda organize edilen program, İzzet Paşa Camii Müezzin Kayımı Cabir Karataş tarafından Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı, tasavvuf musikisi dinletisiyle devam etti. Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas tarafından verilen konferansta İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya da konuşma yaptı. Din görevini hep birlikte yürüttüklerini belirten İl Müftüsü Sarıkaya, “İmam hatiplerimiz, vaizlerimiz, müezzinlerimiz, Kur'an kursu hocalarımız, il ve ilçe müftülerimiz kısacası görev üstlenmiş olan bu güzide insanlarımız medar-ı iftiharımızdır. Hayatın tamamının içinde olan bu güzide topluma bir haftanın böyle ayrılmasına çok da manidar değil. Ancak bir farkındalık oluşsun diye ortaya konulmuş bir zaman dilimidir. Bu nedenle leke kabul etmeyecek olan bu görevlerin bir din görevi değil de bir din gönüllüsü olmanın gerektiğini ifade ediyorum. Bize cami ve Kur'an kursu yaparak, kendi imkanlarıyla hizmete sunmuş olan hayır ehlinin hayırlarını ve niyetlerini kabul etsin“ dedi.

Programa, Elazığ İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas, şehit polis memuru Fethi Sekin'in babası Mehmet Zeki Sekin, STK başkanları ve birçok kişi katıldı. (iha)

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP VE İYİ PARTİLİ GENÇLER ATA'LARINA YÜRÜDÜ!
CHP VE İYİ PARTİLİ GENÇLER ATA'LARINA YÜRÜDÜ!
MADEN'DE İSTİŞARE TOPLANTISI
MADEN'DE İSTİŞARE TOPLANTISI