Advert

Belediye'nin borcu 25 milyon Dolar

Belediye'nin borcu 25 milyon Dolar
Belediye'nin borcu 25 milyon Dolar İzzet TUMAY
Bu içerik 410 kez okundu.

Elazığ Belediye Meclisi Ekim Ayı toplantıları ikinci oturumunda gündem maddelerinin yanı sıra Elazığ Belediyesi 2019 mali yılı performans programı taslağı görüşüldü. Toplantıda Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Belediye'nin borçları ile ilgili de bilgiler verdi. Yanılmaz, 2014 yılında belediyeyi devraldıklarında toplam borcun 70 milyon Dolar olduğunu, bugün itibariyle ise borcun 34 milyon 979 Dolar olduğunu kaydetti.

Elazığ Belediye Meclisi Ekim Ayı toplantıları, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz başkanlığında gerçekleştirilen ikinci oturumunda Elazığ Belediyesi 2019 Mali Yılı Performans Programı taslağı görüşüldü. Performans programı ile ilgili ilk sözü MHP Meclis Üyesi Hakan Akan aldı. Akan, 2018-2019 yılı değişimine bakıldığında bazı müdürlüklerin bütçelerinin aşırı artırıldığını söyledi. MHP’li Meclis Üyesi Fahri Çınar ise gündem maddesi ile ilgili yaptığı değerlendirmede, 4,5 yıldır bu kürsüden hep iyi bir planlama yapılmadan başarının elde edilmeyeceğini vurguladıklarını, bugünden bunun sonucunu gördüklerini ifade etti. MHP’li Meclis Üyesi Osman Dilek de gündem belediyenin mali yılı performans programı taslağı ile ilgili söz aldı ve “Şeffaf olun” dedi.

AK Parti’li Belediye Meclis Üyesi Mehmet Tügen de söz alarak, hazırlanan raporu destekledi. Söz alan Mehmet Turhan ise, Osman Dilek’in ulaşımla ilgili sorularına yanıt verdi ve halk otobüsleri sorununun belediye tarafından çözüme kavuşturulduğunu söyledi. Gündem maddesi ile ilgili son sözü ise Başkan Yanılmaz aldı ve MHP grubunun iddialarına yanıt verdi.

Elazığ Belediyesi'nin borçlarının her platformda konuşulduğunu ifade Yanılmaz, 2014 yılında belediyeyi devraldıklarında toplam borcun 70 milyon Dolar olduğunu, bugün itibariyle ise borcun 34 milyon 979 Dolar olduğunu kaydetti. Görüşmenin ardından belediyenin 2019 Mali Yılı Performans Programı taslağı oylamaya sunuldu. Gündem maddesi meclisten oy çokluğu ile geçti. Ekim ayı toplantıları mali yılı performans programının görüşülmesinin ardından sona erdi. Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Afyon maçını Çetin yönetecek
Afyon maçını Çetin yönetecek
Alpay: Dosta güven, düşmana korku salıyoruz!
Alpay: Dosta güven, düşmana korku salıyoruz!